Przejście z Windows 7 do 10

Witajcie mam kilka pytań obecnie posiadam Windows 7 Home Premium 32 bit kiedyś zaktualizowałam system do 10 tzn. przed 29 lipca czyli w czasie trwania akcji Windows 10 za darmo. Jednak po tygodniu użytkowania wróciłam do obecnej 7 bo do części urządzeń nie było sterowników i tu moje pytanie czy mogę powtórnie wrócić do 10 i zobaczyć jak jest obecnie ? A sprzęt to Lenovo B50-80. Pozdrawiam :slight_smile:

Możesz! Tyle, że czas do namysłu na ewentualne wycofanie aktualizacji skrócono do 10 dni.

Astor44 a czy muszę powtarzać proces aktualizacji czy mogę zainstalować na czysto i Windows 10 sam się aktywuje ?

Jak ci wygodnie.

1 polubienie

Możesz zarówno ponownie zaktualizować Win 7 do Win 10, albo zainstalować od nowa, tzw. na czysto. System aktywuje się na podstawie licencji cyfrowej którą uzyskałeś podczas pierwszej aktualizacji z Windows 7 do Windows 10.

Dziękuję za wskazówki wszystko poszło super Windows przy połączeniu sam się aktywował mam tylko jeszcze jedno pytanie dlaczego klucz produktu Windows 10 jest inny niż ten co mam na naklejce COA z Windows 7 ? Sprawdziłam programem Windows Product Key Viewer. Pozdrawiam :slight_smile:

Pewnie jest to jakiś klucz generowany masowo, więc nie musi odpowiadać temu co na nalepce - nie wpisywałaś i MS raczej go magicznie nie wpisuje system gdy się aktywuje na podstawie licencji cyfrowej.

krystian3w czyli muszę wpisać swój klucz z Windows 7 z naklejki żeby wszystko się zgadzało?

Nie wpisujesz żadnego klucza tylko klikasz na “nie mam klucza” system po instalacji sam się aktywuje.

Czyli klucz nie musi się zgadzać z tym na nalepce z Windows 7 dobrze rozumiem ?

Nie

Raczej nie bo masz aktywowany na podstawie poświadczeń cyfrowych.

Czy aktualizacja jest jeszcze dostępna? Jak ją wykonać?

Pobrać to: http://download.microsoft.com/download/1/F/E/1FE453BE-89E0-4B6D-8FF8-35B8FA35EC3F/MediaCreationTool.exe uruchomić na komputerze (systemie), który ma być aktualizowany (Win7/8/8.1) i postępować za kreatorem.

Dziękuję za wskazówkę. Tak zrobię. Mam nadzieję, że warto.