Przejście z Windows XP na Windows 7 - czy opłacalne na moim sprzęcie

Witam . Mam do was pytanie . Czy windows 7 będzie działał komfortowo w takiej konfiguracji :

 

Intel Core 2 Duo E4500 @ 2.20GHz

Technologia Conroe 65nm

RAM

2,00GB 1-Kanałowy DDR2 @ 333MHz (5-5-5-15)

Płyta Główna

ASUSTeK Computer INC. P5VD2-VM (Socket 775)

Grafika

E2260 (1280x960@72Hz)

512MBATI Radeon HD 3800 Series (ATI AIB)

Nośniki

298GB Western Digital WDC WD3200BPVT-22JJ5T0 (SATA)

 

 

 

Aktualnie pracuje na systemie Windows XP Home Edition 32-bit Dodatek Service Pack 3 i działa bez najmniejszych problemów . Granie w Gry typu Call Of Duty MW3 i td - bez lagów i ścin . Problem jest następujący że coraz więcej gier wymaga windows 7/8 dlatego też jestem zmuszony do przesiadki na wyższą wersje [Vista odpada] Oczywiście jeśli będzie działać bez problemu i będe mógł pograć w nowsze gry to zakupie originalną wersje Windows 7 . 

 

 

Btw. Mam w planach dodać 1/2 gb ramu .

 

 

Proszę o rady . Pozdrawiam 

Tak na tej karcie i tym procku w nowe gry :slight_smile: System Ci w niczym nie pomoże daruj sobie.

Gry wymagają 7 bo nie mają w sobie DX9 a ty w takie na tej grafice i tak nie pograsz

Bez dysku SSD nie podchodź

Dam ci wskazówkę:

Mam AMD 6000, 2gb ram ddr2 800 i świeża 7 na zwykłym dysku włącza mi sie wolniej niż całkowicie zapchany XP na AMD 2,6 1gb ram. Przesiadam sie na 7 tylko z powodu . SSD który zamierzam kupić. Wtedy “podobno” będzie śmigała bo XP nie wykorzystuje podobno szybkości SSD.

7 w porównaniu do XP ma - może po prostu dużo - wad które właśnie próbuje omijać.

No tak ale zaraz . Kto powiedział o ustawieniach na  najwyższych . Chodzi mi głownie żeby Np bf3 + - gry z takiej kategori ruszyły , bo Xp obsługuje do Dx 10 . Poza tym również chodzi o zwykłą prace w systemie , gry również ale o samą płynność . W takim razie mówicie - daj sobie spokój , przeżyjesz nie grając w nowsze gry i siedź na xp czy Instaluj 7 i graj na najniższych … No bo mondernizacja Grafiki i Procka to na ten moment nie wchodzi w gre . 

Siedź na XP na tym sprzęcie na pewno nie ma sensu pchać się w W7. Jaka gra potrzebuje DX10 w którą chcesz pograć? Mogę się założyć, że jej nawet nie odpalisz nawet jak zainstalujesz W7.

pamiętaj że 7 zrzera więcej zasobów

Dlatego właśnie ma większe wymagania od XP

MrFreeze - napisałem ci Black ops 2 , jest to następna część po mw3 więc raczej powinna pójść Tak samo dobrze jak mw3 z tym że 7 …

Nawet jeśli wzmonie Pc o 1/2 gb ramu czyli do 3 gb / 4 gb ramu To i tak Mam siedzieć na xp ? Co jak co ale 7 oferuje duużo większe możliwości niż xp .

i tak wiem że będzie brało więcej zasobów no ale bez przesady , Kuzyn na 3 gb ramu , grafice Geforce 9800 GT i Prockiem podobnym do mnie gra bez problemów w dosyć nowe gry + ogl pracuje w systemie

 

XP obsługuje max 3 GB ramu

Także jeśli chcesz mieć docelowo 4GB to i tak musisz sie przesiąść na 7/ viste/8

Do BF3 trzeba 4 GB RAM, jakiś dobry proc a ty masz stanowczo za słaby i minimum Vistę lub 7, ale nie na tej grafice bo gra by chodziła na DX10 nie pograł byś nawet na minimalnych na tym co masz i system tu nic nie zmieni

Bez jaj , na windowsie xp 64 bit nie da rady 4 gb ? myślałem że do 4 gb - 32 bity 4+ - 64 bitowa wersja systemu 

A jakie ma to znaczenie do nowych gier jest 7, 8 w 64-bitowej wersji na XP nie pograsz we wszystko

Dobra . Dzięki za rady . W takim razie 7 zostawiam do czasu upgrad-u PC .