Przejście z windowsa 8 na windows 10

Cześć,

czy jest jeszcze możliwe przejście z ósemki na dziesiątkę ? Chodzi o przejście za darmo.

Jeśli tak, to czy opłaca się wg Was to robić ?

Czy wówczas nasze oprogramowanie/dane się ostają ?

 

Darmowa oferta aktualizacji do Windows 10 zakończyła się 29.07.2016 roku. 

 

Systemy które były uprawnione do darmowej aktualizacji to: Windows 7 SP1 i Windows 8.1

Za darmo już było. 

Oprogramowanie i dane zostają ale programy mogą nie być wspierane  i powodują problemy.

Nie wiem czy to jeszcze aktualne:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-skonczyl-rok.-Wciaz-mozna-go-zdobyc-za-darmo-ale-trzeba-klamac,News,75135.html

Warto, ja korzystałem z 8 i prze migrowałem na 10, według mnie chodzi szybciej, mam dysk ssd

Win10 działa szybciej, od poprzednika. Zawsze warto zaktualizować, do nowszej wersji Windowsa.

Bardzo odważne i ryzykowne stwierdzenie, szczególnie dla tych którym komputer służy niekoniecznie tylko do rozrywki …

No tak, z tym to się zgadzam. Jednak jeśli ktoś ma pojęcie, jak działać z komputerem, myślę, że przejście na nowszą wersje Windowsa, nie będzie stanowić problemu.

Zawsze warto zaktualizować do 10 ale używać 7. Ze trzy razy przesiadałem się na 10 bo jest szybszy, bo grafika bardziej wydajna, bo obraz bez porównania lepszy, bo gry z konsoli ale po po paru dniach wkurza brak niektórych programów ja np WMC, pokrętne działanie Edge lub programy nieobsługiwane itp itd. Po tygodniu używania awaria systemu naprawy reinstalacje  i wracam do 7 bo szkoda czasu.  

Jedyne czego szkoda to obraz z monitora na DX12

 

jeszcze aktualne i wcale wbrew opiniom na forach, nie trzeba kłamać. Jak się wczytasz w zasady (na stronie ms) to wyczytasz, ze możliwa jest aktualizacja dla osób korzystających z ułatwień dostępu, a nie dla inwalidów, jak się po forach twierdzi. Ułatwienia dostępu to np. klawiatura ekranowa, narrator, program Lupa, rozpoznawanie mowy znajdujące się w win 7 i 8 … wystarczy, ze zadeklarujesz, ze korzystasz z nich (z dowolnego i niekoniecznie stale) i już możesz sobie zainstalować win10. Ciekawe, czy ktokolwiek podlinkuje tu oficjalną jednoznaczną informację Microsoftu, ze dotyczy to inwalidów (osób niepełnosprawnych)? Microsoft tak nie twierdzi.

 

"If you use assistive technologies, you can get a free upgrade to Windows 10 as Microsoft continues our efforts to improve the Windows 10 experience for people who use these technologies…

Yes, I use assistive technologies and I am ready for my free upgrade to Windows 10. "

https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade