Przejście z XP na 7

Witam,

Od jakiegoś czasu planuję migrację z Windows’a XP na 7, mam jednak kilka pytań. Oto mój sprzęt:

Zastanawiam się nad tym:

  1. Czy wybrać wersję Home Premium czy też Professional bądź Ultimate (jaką Wy macie i czy warto wydać te dodatkowe 200-300zł na Windows XP Mode, BitLocker’a i funkcji przełączania pomiędzy 35 językami?).

  2. Czy wybrać przy takiej konfiguracji sprzętowej wersję 32-bit czy 64-bit (komputer przeważnie do gier).

  3. Czy kupić pełną wersję czy uaktualnienie (głównie chodzi mi o cenę, co będzie tańsze?).

  4. Dlaczego np. gdy sprawdzałem ceny w Empiku to wersja Home Premium kosztuje tam 850 zł, czyli o wiele drożej niż chociażby Ulitmate w Merlinie?

  1. Zależy też ile masz Ramu w PC - jeżeli planujesz mieć 4 GB i więcej to tylko wersja x64 ponieważ tylko ona będzie mogła zaadresować taką ilość pamięci.

  2. Uaktualnienie możesz zrobić tylko z Visty, więc w grę wchodzi tylko “pełna wersja” :wink:

  1. starczy ci home premium x64

  2. x64

  3. lepiej uaktualnienie, zawiera to paczkę 32 i 64bit, uaktualnienie to to samo co pełna wersja tylko ze bez kodu w zestawie (używasz stary który posiadasz z XP), do tego XP już będzie nieważne. Jak masz XP OEM to uaktualniony zostanie do 7 OEM, jak masz XP BOX to do 7 BOX.

4.w każdym sklepie są inne ceny, tam gdzie ja kupiłem: http://www.vobis.pl/oferta/oprogramowanie/windows/box/102079_windows_7_home_premium_box_pl.aspx zapłaciłem 555zł za BOX’a ;] - nie zawiera żadnych reklamowych znaczków Vobis, jest to czysta wersja prosto z MS.

Dodane 30.04.2011 (So) 15:26

jak to nie można? http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -windows-7

lepiej od razy x64 bo jak niedługo kupi kolejne ramy to system będzie do kosza…

Pobierz program “Doradca uaktualnienia systemu Windows 7”, odpal i “on” Ci powie co jest zalecane dla Twojego komputera.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … de-advisor

jak masz możliwość to ja bym na twoim miejscu pozostał na xp… mam teraz 7 z przymusu dlatego, że już był na laptopie a nie chciało mi się szukać sterowników pod xp. 7 nie jest jakaś nad zwyczajna nie zauważyłem jakieś szybkości, mam wrażenie że xp był znacznie szybszy… i nie trzeba szukać specjalnie programów pod 7 64x

No niestety, ja również ze swojego własnego “widzimisię” nie zmieniam systemu. XP jak by nie było ma już swoje lata, w październiku skończy ich 10, więc producenci oprogramowania powoli odchodzą od dalszego wspierania XP. Poza tym nudzi mnie jego wygląd wizualny i lekka “prymitywność”. Pracuję na nim już prawie 7 lat i mam go naprawdę dosyć…

A powiedzcie mi jeszcze jak to jest z tymi wersjami 32 i 64. Przy zakupie uaktualnienia (tak jak napisano na tej stronie) w pudełku będą dwie płyty - jedna z wersją 32, druga z 64. Czy to znaczy, że mogę zainstalować na początek wersję 32-bitową, a gdy będę potrzebował w przyszłości czegoś więcej, zrobić reinstall systemu i zainstalować 64-bitową?

Jak to jest z tymi programami? Mam na przykład w wymaganiach napisane “system operacyjny: windows 7” - jak więc to rozpoznać? Pójdzie na każdej wersji czy jak? (w tej tematyce jestem kompletnie zielony…)

nie wiem jak innych, ale mnie wygląd 7 czasem męczy… xp został uznany za prostotę za którą nie kiedy tęsknie ale już mniejsza z tym :smiley: szkoda, że apple nie udostępniania leoparda na płytach wtedy cały windows szybko by upadł.

Patrząc na twoje parametry lepiej zainstalować 32x chyba, że dołożyć 1gb ramu aby mieć w sumie 4gb wtedy nie będziesz musiał w przyszłości robić reinstalacji.

Jak zainstalujesz sobie przykładowa 7 32x wtedy programy 64x ci nie pójdą… jak zainstalujesz 64x wtedy nie będziesz miał problemów z instalacją 32 jak i 64x.

W internecie zazwyczaj pisze pod jaką wersje jest program… jednak mając 64x nie będziesz musiał patrzeć na wersje programu bo i tak i tak ci się zainstaluje… a jak się zdecydujesz na 32x wtedy musisz dokładnie szukać programów na 32x