Przejscióka z USB na jack 3.5mm

Witam, mam słuchawki z podłączeniem do komputera przez USB (Easy-Touch ET-9204 7.1), bardzo fajnie grają i chciałbym je podłączyć do telefonu, ale… Po 1 końcówka USB, po 2 jest w nie wbudowany mikrofon i po 3 jestem w tym zielony. Szukałem wątku związanego z tym “moim wymysłem”, ale nie znalazłem. Na allegro także szukałem i znalazłem przejściówkę z USB na MikroUSB, ale nie wiem czy by to działało, gdyż były opisane tylko telefony wyższej klasy, a ja mam samung’a S723. Proszę o pomoc lub link do czegoś. Pozdrawiam.

Jest to niemożliwe.

Owszem jest to możliwe! Generalnie to słuchawki są to dwa głośniki=mikrofon. Wystarczy więc podłączyć sygnał po wbudowanym przetworniku, wzmacniaczu czy jak by to tam nazwać. Nie wiem jednak czy uda Ci się to zrobić tak aby to estetycznie wyglądało i nie uszkodzić słuchawek.

Pozdrawiam

A oporność słuchawek pasuje do telefonu?Tak żeby nie uszkodzić fona? Głośniki są o różnych rezystancjach.

Nie sprawdzałem, ale z tego co widzę za dużo z tym zachodu… Nie chcę popsuć słuchawek, myślałem o jakiejś przejściówce z usb na jacka, mój kolega mówił coś że da się coś takiego zrobić, ale nie wie dokładnie jak i nie chce zbytnio się tego podjąć gdyż nie chce spalić czegoś…

Przejściówki USB na jacka nie da sie tak po prostu zrobić więc Twój kolega nie wie co mówi. Po pierwsze słuchawki potrzebują sygnału analogowego a nie cyfrowego. Zamianą tych sygnałów zajmuje się właśnie przetwornik który masz w słuchawkach, siłą rzeczy najprościej go zwyczajnie pominąć.

rubin714p słuchawki do pracy używają napięcia zmiennego, bo tylko ono ma częstotliwość. Więc mówimy o impedancji a nie rezystancji. Zresztą tym bym się akurat zbytnio nie przejmował.

Dzięki Panowie, kupiłem właśnie nokię e61 z fajnymi słuchawkami dousznymi, fajnie grają nie tak jak easytouch, ale “da się słuchać”. Nie będę się z nausznymi bawić bo coś mogę rozwalić i nie będzie dobrze. :? . Jeszcze raz DZIĘKI za odpowiedzi :). Pozdrawiam

Skoro te EasyTouche mają podłączenie do komputera po USB, to wygląda tak, jakby miały zintegrowaną kartę dźwiękową. W tej sytuacji pod telefon bez USB host ich nie podłączysz. A nawet jeśli telefon ma USB host, potrzebowałbyś pewnie sterowników. Bez modowania raczej się nie da, a nawet z modowaniem telefonu będzie ciężko.