Przejściówka AGP na PCI

Witam, proszę o informację czy mogę podłączyć za pomocą jakiejś przejściówki kartę graficzną AGP do slotu PCI? Mam płytę głowną ASUS P5B deluxe. Nie ma na niej slotu AGP. Mój problem polega na tym, że nie mogę uruchomić skladanego na bazie tej płyty kompa ponieważ karta graficzna (Asus EAH 3650)jaką instaluję do slotu PCI nie chce się odpalić i mam czarny ekran monitora oraz komunikat o braku sygnału. Ponieważ kupiłem płytę z drugiej ręki to nie mam informacji jaka jest na niej wersja BIOSu i nie jestem w stanie tego już ustalić. Podpowiedziano mi, że są 3 wersje: BIOS nie jest w stanie obsłużyć tej karty (w domyśle - może poradzi sobie z inną z niższej półki a taką posiadam ale AGP), zasilacz za słaby do tej karty albo walnięta sama płyta. Ewentualnie proszę o podpowiedz jaką kartę grafiki obsłuży najniższa wersja BIOSu wgrywana do tych płyt ASUSa. Pozdrawiam

Sygnały interfejsów agp i pcie nie są kompatybilne i wymagają sprzętowej translacji, u ati robi to mostek rialto montowany na odpowienich wersjach kart… Wątpie aby robiono takie konwertery chociaż jest to możliwe (jeśli są to na 100% cena jest bez sensu wysoka).

Tak jak wcześniej, wątpię aby robili takie przejściówki…;/ Musiałbyś kupić kartę graf. z wejściem PCI-E

Nie ma rzeczy niemożliwych :slight_smile:

http://www.pcworld.pl/news/78833.html

ale gorzej takie coś zdobyć :slight_smile:

Kiedyś, 2 kompy temu :lol: szukałem przejściówki w drugą stronę (agp w mobo, karta pcie) ale gościu w sklepie powiedział, że są tylko w drugą stronę, czyli takie jak ty chcesz… Ale wątpie, żeby to się opłacało, jeśli można za 30-40 zł kupić w normalnym sklepie kartę na pcie…

Może jest takie coś, ale na pewno trudno to zdobyć… :roll:

Dzięki wszystkim Forumowiczom za podpowiedzi. Wynika jasno, że najlepirj będzie kupić jakąś tanią kartę na PCI i przetestować raz jeszcze płytę. Gorzej jak okaże się, że to ona jest padnięta :slight_smile: