Przejściówka ATA->SATA


(Nikoncoolpixcl) #1

cześć

kupiłem taką przejściówkę dla mojego dvd ze złączem ata http://allegro.pl/przejsciowka-kontrole ... 59745.html

wszystko pięknie, podłączyłem zasilanie do przejściówki, do napędu, dioda na przejściówce się świeci ale nie wykrywa napędu ani w BIOSie (sekcja bootowania) ani w Windowsie,

przyczyna ? wadliwa przejściówka ?

dodam też, że w przejściówce wszystkie piny są wypełnione a w mojej nagrywarce nie ma jednego pinu na środku z dolnego rzędu.

Nagrywarka to DVD-REC ASUS DRW-22B3S/BLK/G/AS ze złączem ATA 33, ta przejściówka obsłuduje ATA 33, jakieś pomysły?


(model12) #2

Witam.Poczytaj to

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1045467.html


(Hito Kun) #3

Powiem ci, że z tymi przejściówkami tak jest. Miałem jedną, to po którymś podłączeniu wykryła nagrywarkę, później już ni cholery nie chciała. Za to jak podłączałem do niej dysk, to śmigała bez problemu. Moja rada - jeśli uda ci się odpalić, to już jej nie wyciągaj, nie ruszaj jej, nawet się na nią nie patrz:) I uważaj przy ruszaniu kabli podłączonych do niej. To jest taka tandeta, że piny znajdujące się na przejściówce mogą się od tego wygiąć/połamać.


(Nikoncoolpixcl) #4

jeśli nawet ta przejściówka jest na sata1 to podłączając do sata2/3 i tak powinna działać bo jest kompatybilność wsteczna


(Psembol) #5

Też sie na tym przejchałem , kupiłem i to samo dioda świeci napęd się wysuwa , ale nie czyta płyt i nie wykrywa go w mój komputer !!


(Nikoncoolpixcl) #6

A więc będę chciał wymienić tą nagrywarkę na sata


(Psembol) #7

No to bedzie chyba najlepsze rozwiazanie :stuck_out_tongue: