Przejściówka com/ps2 - myszka nie działa

Moj problem polega na tym ze po podłaczeni myszy do ps/2 mysz nie dziala (na przejściówce na com ) tez nie jest to mysz optycza. Szukalem u siebie w biosie(award software) ale nic nie moge znalesc. Prosze o pomoc i z gory za nia dziekuje

określ jednoznacznie, mysz nie działa podłączona pod ps/2 czy nie działa podłączona pod COM za pomocą przejściówki (przejściówki te często się psują)

Nie działa wogole ale jest sprawna sprawdzalem na innym kompie. Pewien nie jestem ale myślę ze ps/2 od myszy nie działa bo od klawiatury działa bez problemu. może nie jest włączone??

nie wiem raczej nie, zresetuj bios, masz port usb ?? to kup za 10 zł przejściówkę i podłącz mysz przez USB

łatwo ci mówić zresetuj bios wiem jak to sie robi ale żeby to zrobić muszę rozebrać pół kompa.

Złączono Posta : 10.07.2007 (Wto) 15:49

AHA ZAPOMNIALEM DODAC TAM JEST ZAINSTALOWANY WIN 98SE MOZE W TYM TKWI PROBLEM??

na pewno masz dostęp do baterii, która podtrzymuje ustawienia CMOS, wystarczy, że ją wyjmiesz przy jednoczesnym odłączeniu kabla zasilającego z gniazdka.(nie będziesz musiał nic wyjmować…po za baterią oczywiście)

zresetowałem nie zmienilo sie nic oprucz wyłaczenia sie usb ale to juz naprawilem chyba bedzie trzeba kupic nową myszke pod usb albo przejscowke. Chyba ze da sie sterowac kursorem z klawiatury :-). Wielkie dzieki za pomoc

da się :smiley: ale to męczące :stuck_out_tongue: