Przejsciowka do routera?

mam w domu internet radiowy i do stacjonarnego kompa mam wejście z takim bolcem dokręcany nakrętką a kupiłem teraz laptopa i router i w routerze jest inne wejście takie standardowe (kwadracik) czy mogę coś dokupić do tego mojego kabla żeby pasowało do routera i później z routera znowu do kompa i laptopa?

Niestety nigdzie nie dostaniesz takiej “przejściówki”. Żeby rozdzielić internet radiowy musisz mieć AP (lub router) z funkcją ap client i odkręcaną antenką (to urządzenie będzie zamieniało sygnał radiowy na “kablowy” i zwykły router (on będzie rozdzielał neta na kompy po kabli i przez wifi).

Okrągłe gniazdo to do anteny, a kwadrat to do kabla sieciowego ethernet.

Jest kilka opcji:

  1. Podłączenie do komputera stacjonarnego karty wi-fi (nawet do gniazda USB), wtedy będzie udostępniał internet laptopowi, kiedy jest włączony.

  2. Jeśli to internet wi-fi, może da się złapać sygnał w laptopie, może da się użyć routera w trybie wds (rozsiewa sygnał dalej).

  3. Jeśli to inny standard (np. wimax), to pozostanie zdobycie od dostawcy terminala z routerem i wi-fi. Albo punkt 1.

Dodane 07.09.2010 (Wt) 15:42

Można jeszcze podłączyć laptopa do stacjonarnego kablem, np. skrosowanym ethernet.

mam zwykły router d-link bez antenki i tam są tylko wejścia na te kable sieciowe. więc wygląda na to że nie mogę mieć internetu w laptopie jak komp jest wyłączony… a co daje ten ap client w routerze? znalazłem coś takiego z ap client nadawałby się? http://allegro.pl/tp-link-tl-wa500g-ap- … 44065.html

to nie jest internet wifi. mam na dachu taką rurę która łapie sygnał i ona jest kablem z okrągłym wejściem jak wtyczka podłączona do kompa

Witam

Koledzy wytłumaczyli to skrajnie łopatologicznie powyżej - według mnie podając Ci rozwiązanie na tacy. Nie wiem dlaczego pytasz np do czego Ci ap client skoro kilka linijek wyżej masz informacje "to urządzenie będzie zamieniało sygnał radiowy na “kablowy” ".

Masz w domu:

-PC z kartą sieciową bezprzewodową mającą możliwość zainstalowania zewnętrznej anteny

-laptopa z wbudowaną kartą sieciową bezprzewodową bez takiej możliwości

-router przewodowy

-zewnętrzną, kierunkową antenę typu Yagi-Uda na dachu do której jest przyłączony współosiowy kabelek mikrofalowy z końcówką RP-SMA.

Najtaniej:

  • zostawić PC tak jak jest i wykorzystać karte przewodową w nim (o ile taką ma) aby kabelkiem krosowanym połączyć go z przewodową kartą sieciową w laptopie.

Koszt to 1 kabelek, a wada to ciągle włączony PC oraz brak mobilności .

Najprofesjonalniej:

ISP )) ((ANTENA----APClient----router WI-FI -->przewodowo PC/ WI-FI laptop

pozdrawiam i zachęcam do googlowania

no ok wiec jest mi tylko potrzebny router z ap client tak? i do tego routera podłączam ten mój kabel z tuby na dachu i na laptopie łapie wifi a jak do kompa? jestem całkowicie ciemny w tych sprawach więc nie dziw się że dużo pytam :wink:

Nie !!

więc kupuję takie coś http://allegro.pl/tp-link-tl-wa500g-ap- … 66070.html podłączam do tego mój przewód i mój router i później z mojego routera wifi do laptopa i karta wifi do kompa i w kompie łapie też przez wifi? dobrze w końcu zrozumiałem?

Dalej zalecam czytanie…