Przejściówka DVI -> HDMI a dźwięk

Witam! Podłączając laptopa z TV 32’ kabel HDMI > HDMI dostarczał mi zarówno obraz jak i dźwięk (kino domowe 5.1 podłączone pod TV).

Zdecydowałem się na komputer stacjonarny wyposażony w GeForce’a GTXC 260 i mam pytanko.

Czy po użyciu przejściówki DVI > HDMI będę miał również dźwięk? Czy będę musiał osobno podłączyć kartę muzyczną z TV?

Na zdrowy rozsądek pomyśl, gdzie od karty graficznej wychodzić będzie dźwięk ? Tym bardziej z wyjścia DVI. Nie wiem jak to się ma do przejściówek czy posiadają coś takiego jak wejście dla DVI i osobne dla dźwięku. Ale odpowiadając na Twoje pytania, tak trzeba będzie osobno podłączyć kartę muzyczną z TV.

Z laptopa wystarczył HDMI -> HDMI aby wysłać obraz i dźwięk.

Ale faktycznie, jeśli w komputerze stacjonarnym GPU ma wyjście DVI to wątpię, aby dostarczał dźwięk.

Tak. HDMI -> HDMI owszem ale w wyściu DVI nie ma miejsca na dźwięk. W innym wypadku monitory produkowane by były z głośnikami (bez dodatkowych kabli pod kartę dźwiękową).

Pfff, mam nadzieję że wystarczy podłączyć zwykłym kablem jak wieże pod komputer (AUX).

Chyba, że da rade jakoś bezpośrednio podłączyć kino domowe 5.1 z kartą dźwiękową?

Witam,

polecam http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/27939-hdmi-dvi-co-z-dzwiekiem.html - podobny wątek.

Ogólnie to to nowsze Geforce mają wyjścia DVI zgodne z HDMI.

Wystarczy podłączyć kabelkiem karte grafiki z cyfrowym wyjściem audio.

Dla kart ATI HD wystarczy firmowy adapter DVI-HDMI.

Mam nadzieje, że sobie poradzę - tamten temat już przeczytałem, dzięki :wink: