Przejściówka ethernet do usb


(1piotr13) #1

Witam forumowiczów.
Mam laptopa xiaomi mi 12.5" , który nie ma opcji podłączenia internetu po kablu, po prostu nie posiada wbudowanego gniazda ethernet. Używa go mój syn w szkolnym kampusie i łączy się za pomocą wifi, ale jak dużo osób włączy się naraz do tej samej sieci to nie idzie nawet przeglądać internetu. W pokoju ma też gniazdo ethernet ale laptop nie posiada tego wejścia. Ktoś mi doradził żeby podłączyć taką przejściówkę z ethernet do usb, szczerze mówiąc wydawało mi się że tak to nie zadziała bo raczej potrzebne jest wejście ethernet w komputerze aby podłączyć internet po kablu. Czy ja się mylę i można jednak podłączyć kabel z internetem do takiej przejściówki i po usb podłączyć się do internetu w komputerze ?

Pozdrawiam
Piotr


(k038) #2

https://allegro.pl/kategoria/karty-sieciowe-usb-4427?string=rj45%20usb&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-1-1003


(1piotr13) #3

Dzięki bardzo. Nie wiedziałem że tak można podłączyć internet poprzez wejście USB :slightly_smiling_face:

Pozdrawiam


(1piotr13) #4

Już kupiłem. Mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia. Laptop chodzi na windows 10 pro, czy jak podłączę kabel z tą przejściówką to laptop automatycznie podłączy się przez ethernet czy trzeba wyłączyć wifi aby zadziałało podłączenie poprzez kabel ?


#5

Z którego roku jest ten lapcioczek? Te pierwsze ich serie z usb 2 nie miały hosta na nim, więc nici z wszelkich przejść typu usb->rj45 i podobnych, które hosta mieć muszą.


(1piotr13) #6

Laptop jest z zeszłego roku z usb 3


#7

Ahas, no to powinno być okay :slight_smile:


(1piotr13) #8

No dobra, a co do mojego pytania, to czy po podłączeniu kabla ethernet trzeba wyłączyć wifi ?


(Aw@mo) #9

może to ci naświetli problem : https://www.youtube.com/watch?v=TKgSK9RIChg


(Longhorn2009) #10

Jeśli nie chcesz robić pętli w sieci to dobrze byłoby wyłączyć Wi-Fi.


(1piotr13) #11

A na czym polega ta pętla w sieci ? Czy to ma wpływ na działenie przepływu danych poprzez ethernet ?


(Longhorn2009) #12

Połączenie jednocześnie po Wi-Fi i Ethernet może spowodować storm broadcast gdy nie ma ustawionego RSTP na switchu.


#13

Pętla = w prostych słowach: wingroza może zgłupieć i nie będzie wiedziała, z którego połączenia sieciowego ma korzystać.

Po prostu, przy połączeniu kablem wyłączyć wi-fi i po sprawie. Bateria też za to podziękuje :wink:


(WODZU) #14

Windows ogólnie tępy jest pod tym względem, nawet gdy ustawi mu się priorytety dla kart sieciowych. Głupieje szczególnie wtedy, gdy oba połączenia mają zbliżoną jakość.


(1piotr13) #15

Teraz rozumiem o co chodzi. Dzięki bardzo za dobre rady.
Pozdrawiam


(1piotr13) #16

Jeszcze jedno pytanko. Podłączyłem synowi w pokoju w kampusie uczelnianym wifi booster bo miał słaby sygnał wifi. Wiadomo, taki booster jest rozszerzeniem istniejącej już sieci wifi i używa tego samego hasła co głowna sieć, ale czy można jakoś zabezpieczyć swoim hasłem sam booster, żeby nikt się do niego nie podpinał z zewnątrz ? To jest wzmacniacz TP-link AC 750 RE200.


(1piotr13) #17

Przyszła dzisiaj ta zamówiona przejściówka ethernet-usb i działa to wyśmienicie. Jest pełna szybkość transferu, u mnie to 239 Mb/s. Jestem w pełni zadowolony, nie potrzeba było instalować żadnych zewnętrznych sterowników, dodatkowo przejściówka ma też trzy wejścia usb, obsługuje fast charge i ma opcjonalne wejście na zasilacz 5V. Polecam.


(krystian3w) #18

Jak ma jakiś panel to zmienić hasło admina i wyłączyć dostęp zdalny.


#19

Aaa Fideco. One fajne są. Tylko przy fast charge obowiązkowo zasilacz podpiąć trzeba. Lepiej nie ryzykować upalenia kostki kontrolera usb w lapku. Bo piernik wie co tam w środku siedzi i czy wytrzyma intensywniejsze ładowanie z portu. Raz kiedyś już sobie tak port usmażyłam, więc dmucham teraz na zimne :wink: