Przejściówka hdmi

Witam. Mam w planach zakupić Xbox Series s jednak nie posiadam monitora. Chciałbym podłączyć xbox do laptopa, żeby używać go jako monitora jednak slyszalem, że do tego jest potrzebna jakaś przejściówka. I właśnie chciałem się dowiedzieć jak taka przejściówka wygląda, gdzie mogę ja kupić i ile kosztuje.

Laptopy nie posiadają wejść sygnału wideo (niby są jakieś bardzo drogie i mają wejścia HDMI).
Można kombinować z graberrami, ale czy to zda egzamin - to nie wiem.
Mogą być spore opóźnienia na ekranie, które będą przeszkadzać w swobodnej grze.
Może ktoś już to przerabiał i wie, czy grabbery zdają egzamin w funkcji podglądu na żywo a więc gry a nie przechwytywania obrazu, aby go jedynie zapisać na dysku lapka.
Poza tym, nie wiem jak jest z HDCP w Xboxach, czy nie potrzebny jest grabber z HDCP (często droższy).
https://www.dmtrade.pl/p17732,video-grabber-z-audio-nagrywarka-hdmi-do-pc-usb-spacetronik-sp-hvg06a.html
Jest jeszcze

Xbox Remote Play

Jest coś takiego jak zewnętrzne karty graficzne wiec teoretycznie powinna być taka możliwość zwłaszcza ze Windows i Xbox jest MS.

Jeżeli miałbym zgadywać to pewnie potrzebujesz przejściówki USB na hdmi jeżeli laptop ma tylko porty hdmi wyjściowy lub nie ma żadnych portów hdmi

tu podają, że logując się na konto xbox live na win10 na laptopie można włączyć sobie streaming z konsoli - może na necie znajdziesz jakieś filmiki jak to działa.

Niestety mój internet 10mb/s na to nie pozwoli. Próbowałem niedawno używać geforce now i jakoś obrazu okropna, a opóźnienia około 1-2 sekundowe.

wróć jednak działa przez internet.

A jaki masz model laptopa?

Streaming nie idzie przez Internet, tylko po sieci lokalnej. W skrócie - PC i Xbox muszą być podłączone do tego samego routera.

Też to najpierw napisałem, póki nie wszedłem na stronę i tam widzę wymagania połączenia 10mb/s :slight_smile: Wiec chyba nie idzie po sieci lokalnej

Chyba zależy od sytuacji. Cytat z Streaming z Xbox na PC z Windows. Jest już aktualizacja.
"Aktualizacja umożliwia strumieniowanie gier zarówno w sieci domowej, jak i z dowolnego miejsca na świecie – choć wówczas należy się liczyć z opóźnieniami sterowania. "

To by miało więcej sensu (ale nadal te wymagania są podejrzane), pytanie jak dobra jest implementacja tego. Pamiętam, że jak próbowałem np. steam linka to opóźnienie było jednak odczuwalne.

Najlepiej, żeby napisał ktoś kto ma Xbox i przetestował strumieniowanie.
Co do opóźnienia to ja gram sporadycznie na Gerofce Now czyli przez Internet i opóźnienia ani trochę nie czuję, ale zaprzyjaźniony gracz powiedział że on wyczuwa;)

Ten wymóg 10 Mb/s to raczej jak chce się grać po necie - na przykład jesteś w innym mieście i chcesz grać z konsoli w domu na lapku w hotelu.
W domowej sieci WiFi będzie działało dobrze, jest to wówczas niezależnie przecież od prędkości neta.