Przejściówka IDE->USB - czy ta będzie ok?

Powiedzmy, że mam podłączony dysk SATA i chciałbym na ten dysk zgrać dane z dysku ATA.

Czy zakup takiej przejściówki będzie dobrym rozwiązaniem?

podłączysz dysk ata pod USB.

To chyba oczywiste. :roll:

Chodziło mi bardziej o to, czy ta przejściówka nie jest jakimś chińskim bublem i czy warto wydawać na nią pieniądze.

Nie chcę mieć potem problemów z driverami czy ze zrywanym połączeniem.

to kup porządną kieszeń ATA z interfejsem USB (2.0). wydajność tego cuda jest marna (USB 1.1).

nie potrzebne stery, wykryje jako usb mass storage.

Nie zamierzam podłączać go na stałe. Chcę jednorazowo zgrać dane i w razie zaistniałej konieczności użyć go jako duży pendrive. :mrgreen:

W takim razie taki adapter mi wystarczy. Dzięki.

to jest chiński bubel . Ja mam podobną dałem za moją ok 60 zł + przesyłka ale mogę podłączyć dyski 3,5 cala ata i sata oraz 2,5 cala od laptopa. Transfery do 30 mb/s a średnio ok 20 mb/s. Dobra sprawa taka przejściówka też kupowałem na allego dostałem paragon i 2 lata gwarancji.

To to jak w końcu? :mrgreen: Brać?

W sumie mam niewielkie wymagania. Ważne, żeby zadziałało od razu, bez zbędnych instalacji.

Prędkość przesyłu nie ma dla mnie znaczenia (do pewnego stopnia oczywiście :lol: )

Jak nie zamierzać zapisywać na tym dysku dużych ilości danych to możesz ją kupić.

brać, wystarczy by obsłużyć dysk ide w celu zgraniadanych.

Zdecydowałem się na nią. :slight_smile:

Zainteresowanych informuję, że przejściówka działa bardzo dobrze.

Należy tylko pamiętać, aby wyjąć zworkę przed podpięciem dysku do USB. :slight_smile:

Jedno pytanie. W wymaganiach sprzętowych jakie dotyczą tego typu urządzeń jest napisane, że współpracują one z Windowsami do wersji XP włącznie, ale czy współpracują z rodziną systemów Windows Vista?