Przejściówka molex 2x6pin a prawidłowość działania

No więc mam zamiar już w ten poniedziałek kupić HD5750 bo mój stary 8600GT obecnie nadaje się jedynie do piekarnika, posiadam fortrona 350w który nie ma dodatkowego zasilania do karty graficznej a więc potrzebuję przejściówki tylko problem w tym że posiadam tylko 1 wejscie molex w zasilaczu :confused: a tego typu przejściówka wymaga dwóch. A więc czy jak podłącze taką przejściówkę do jednego molexa to czy karta graficzna będzie działać ? (karta wymaga dodatkowego zasilania 6pin)

 

Nie powinno być raczej problemu.

 

 

Jak się będzie system poprawnie włączał, nie będzie resetów, wymagająca gra będzie pracować OK, to będzie ok - jak będzie inaczej potrzebna przejściówka, ta co poniżej.

 

Edit:

 

A jak będzie problem, trzeba kupić rozdzielacz molex na 2 x molex.

 

http://static.scan.co.uk/images/products/1837-a.jpg

Dzięki, nawet nie wiedziałem że taki rozdzielacz molexa istnieje :slight_smile: temat można zamknąć.

Tylko jeśli karta nie będzie poprawnie działała z podłączonym jednym molexem do przejściówki na 6 pin, to tak samo nie zadziała gdy dodatkowo dołączysz przejściówkę molex>2 x molex.

 

Przejściówka 2 x molex > 6 pin dlatego wymaga podłączenia dwóch tych wtyczek aby zapewnić odpowiednio duże natężenie prądu wymagane przez kartę graficzną a jeden wtyk molex może nie zapewnić takiego natężenia

Karta HD 5750 to max pobór 86 W.

 

Złącze PCI-E płyty daje 75 W, więc przez dodatkowe złącze będzie pobierane około 11 W, czyli powinno być OK na jednym molexie.