Przejściowka na 6PIN do karty RX470

Mam taki mały komputerek Lenovo M720t

I zasilacz w tym był 180W
Zakupiłem takie coś. /zasilacze TFX/

Z takimi kablami:

A ostała mi sie karta RX470 /mieści się/
Ale potrzebuje to 6PIN
Nigdy tego nie robiłem, a w necie jedni z sata, drudzy lutować itd.
Ktoś ma podobne, działające?
Przejściówkę 24 na 10 do płyty już zamówilem

Bez problemu znajdziesz https://www.x-kom.pl/p/64469-przejsciowka-gembird-przejsciowka-2x-molex-pcie-zasilanie-grafiki.html

molex mam 1

Sorry zakręciłem się w tym sklepie już jej nie ma tego produktu. Ten jeden molex wystarczy tobie chyba że potrzebujesz więcej. W tedy kupujesz rozdzielacz i masz więcej.

To tak nie działa.
Niby prosta rzecz.
Wyjście z SATA? tam jest tyle prądu?

Celuj może w to:
https://allegro.pl/oferta/adapter-zasilania-2x-sata-15-pin-do-8-pin-pcie-7455082176

Ten element wtyczki jest odpinany ( zresztą jest to w opisie)

To chyba bardziej , bo znalazłem pojedynczy:


A zasilanie dyskow i tak mam z płyty

Lepiej podłączyć się pod dwa kabelki.

Za bardzo wyjścia nie mam . Najwyżej przyślę ci fakture za poradę :slight_smile:

Jak będziesz miał kaprys, albo potrzebę wykorzystania złącza sata, to po prostu wypniesz jedną wtyczkę. Lepiej jest jednak jak papu jest z dwóch linii.

O ile obie wtyczki nie będą na jednym kablu, a tak wynika z rozpiski, którą wysłał - wtedy to nie ma żadnego sensu.

edit.
A dobra, ma jeszcze sata na tej linii z moleksem i napędem dyskietek :wink:

ps. Policz sobie ile prądu bierze procek i reszta podzespołów na 12V bo ten zasilacz deklaruje 250W na 12V, a sama karta graficzna bierze 150W w piku.

+12V ma w tabliczce 21A. To bym musiał podpiąć przejściówkę pod dwie linie.
Da się. Ta karta to jakieś 120, procek 65 max

Nie jestem pewien, czy nie wpadną do Ciebie strażacy. :slight_smile:
21Ax12v= 252 W, to trochę mało na rx 470, który łyka cos koło 150 pewnie, w najlepszym wypadku będziesz szedł po bandzie na 12v. :slight_smile:

Z dwóch SATA, albo z FDD + Sata, albo molex + Sata.

Potrzebne gniazd FLOP + gniazdko MOLEX + rurka termokurczliwa + wtyczka 6PIN + lutownica + cyna 20-30 minut czasu.