Przejściówka PS2 na USB


(Marcin659) #1

Witam. Zakupiłem przejściówkę PS2 na USB do klawiatury. Po podłączeniu do laptopa z Windows 8 lampki na klawiaturze zapalają się na chwilę lecz system informuje, że "nie rozpoznano urządzenia usb" i klawiatura nie działa. Proszę o pomoc :wink:


(Dimatheus) #2

Hej,

A jaka dokładnie to przejściówka? Masz może link do niej? Czy na przejściówce jest symbol klawiatury? Bo podobne przejściówki są przeznaczone do myszek i mimo że wyglądają tak samo, to działać z klawiaturą na pewno nie będą.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marcin659) #3

Przejściówka kupiona w Trytonie, nie ma logo ani klawiatury, ani myszki tylko symbol usb.

Z myszką również nie działa, nie rozpoznaje urządzenia :frowning:


(falcon89) #4

Sprawdź na innym komputerze.


(Marcin659) #5

Na innym lapku z Win 7 też nie wykrywa :confused:


(Dimatheus) #6

Hej,

Czyli najpewniej przejściówka jest niestety uszkodzona. Czeka Cię więc wymiana bądź zakup innej sztuki. Sprawdź jeszcze tylko, czy złącza we wtyczce PS/2 klawiatury nie są powykrzywiane. Rozumiem, że na komputerze wyposażonym w port PS/2 klawiatura i mysz działają poprawnie? To coś takiego?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marcin659) #7

To już druga przejściówka, z którą jest taki problem. Tak, klawiatura na komputerze stacjonarnym działała dobrze przez port PS/2. U mnie na Win 8 jest o tyle dobrze, że chociaż pokazuje, że nie rozpoznaje sprzętu, a na Win 7 jakbym nic w ogóle nie podłączył, lampki na klawiaturze migną i koniec.


(Dimatheus) #8

Hej,

A gdy spróbujesz podłączyć do komputera - tego z portem PS/2 - klawiaturę bądź myszkę przez zakupioną przejściówkę do portu USB, uzyskasz prawidłowe podłączenie sprzętu? Będzie on dobrze wykrywany?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marcin659) #9

Niestety jest to samo, z tego wynika, że z przejściówką jest coś nie tak. Tylko skąd wiedzieć, która przejściówka, którą kupię będzie działała.


(Dimatheus) #10

Hej,

Niestety tak to wygląda.

Generalnie nigdy nie ma takiej pewności. Być może wyszła wadliwa partia przejściówek i kupując w jednym miejscu zawsze będziesz otrzymywać uszkodzoną. Może więc warto rozejrzeć się za przejściówką gdzieś indziej. Albo w sklepie, w którym już kupowałeś, poproś o sprawdzenie jej działania - po co kolejny raz kupować coś, co błędnie działa.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marcin659) #11

Przejadę się do sklepu, wymienię tę i poproszę o sprawdzenie nowej.


(Dimatheus) #12

Hej,

Oki, daj znać, czy sprzedawcy robili jakieś problemy i czy w końcu otrzymałeś poprawnie działającą przejściówkę.

Pozdrawiam,

Dimatheus