Przejściówka USB -> HDMI

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje taka przejściówka USB -> HDMI? Niestety mój komputer nie posiada gniazda HDMI a chciałbym podłączyć go to telewizora i jednocześnie żeby móc ‘odbierać’ głos z telewizora, a nie z dodatkowych głośników. Jeśli jest taka przejściówka to ile ona może mniej więcej kosztować?

http://www.nokaut.pl/kable-tasmy-i-prze … -hdmi.html

To są adaptery MHL-HDMI, do smartfonów…

A wyjścia DVI z karty graficznej nie masz? Przejściówka DVI-HDMI za kilka złotych załatwiłaby sprawę, choć nie jestem pewien czy przy takim rozwiązaniu uda się przekierować dźwięk.

Niby widziałem takie na Amazon, ale drogie. Myślę że skórka nie warta wyprawki. A dvi-hdmi chyba raczej głosu nie przenosi. Ale jak ktoś ma pieniądze to czemu nie, np na głównej DP jest test Samsunga za 5 tysi, robi to samo co mój za 1,2 tysia. Zależy od człowieka.

Jest to możliwe. Przeczytaj ten temat: http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/27939 … ekiem.html

Jaką masz kartę graficzną, jaka MB, jaki zasilacz? Ja tydzień temu wsadziłem do starego Della pasywną ATI Radeon HD 5450 (wyjścia DVI, VGA i HDMI), kupiłem używaną za 80zł.

Te przejściówki z linka na górze są przeznaczone do smartfonów które zwykle już mają możliwość nadawać sygnał zgodny z HDMI przez swoje złącze USB.

Do komputera się one nie nadają i nie istnieją żadne proste przejściówki USB-HDMI dla PC.

Jedyne urządzenie podłączane pod USB i nadające sygnał HDMI to zewnętrzne karty graficzne USB z wyjściem HDMI (osobiście się z takimi kartami nie spotkałem ale zapewne da się je znaleźć) ale nie jest to tanie rozwiązanie.

Natomiast karty graficzne ze złączem DVI nadają przez nie sygnał zgodny z HDMI i wystarczy tylko tania przejściówka.

Jedyny problem w tym przypadku to dźwięk bo nie każda karta jest w stanie wplatać dźwięk w sygnał DVI i zwykle jest do tego niezbędna specjalna przejściówka bo wymaga to zmiany funkcji niektórych pinów w złączu.

Do tego niezbędne jest wewnętrzne połączenie karty graficznej ze złączem SPDIF karty dźwiękowej (karta dźwiękowa musi mieć takie złącze), według tego co piszą ludzie w necie to często są problemy z uruchomieniem dźwięku na takim złączu.

wystarczy przejściówka dvi -hdmi i karta ATI HD 3xxx lub GF 8xxx lub wyżej i bedzie dzwięk

ps niektóre ATI HD 2xxx też

Podlaczalem juz komputer za pomoca DVI do telewizora, obraz jest ok, ale wlasnie nie ma dzwieku. Czy zwykle polaczenie przez jacka z komputera do tv wystarczy aby dzwiek byl odtwarzany z tv?

Dziękuję za zwrócenie uwagi, faktycznie ogromne niedopatrzenie z tym linkiem z mojej strony , za co przepraszam :oops: .

Co do audio to zgadza się. Wystarczy że podłączysz jacka z komputera do telewizora w gniazdo Audio IN / DVI IN czy jakoś tak. No chyba że dalej jestem w błędzie to będę bardzo wdzięczny za sprostowanie :slight_smile: .

danielek17kot , a co to za telewizor?

To rasowy pełnoprawny TV czy tylko monitor z tunerem TV?

Bo w wielu modelach monitorów z wbudowanym tunerem tv to po złączu HDMI nie będzie dźwięku bo nie jest to obsługiwane (sam posiadam taki) i nawet nie ma sensu próbować.

A co do podłączenia dźwięku osobnym kablem to jeśli masz w tym tv odpowiednie złącze (zwykle oznaczone jako audio in) to powinno to zadziałać (ja tak podłączam kompa do mojego monitora z tunerem tv: obraz po HDMI + dźwięk po Jack).

Ale nie możemy ci napisać nic pewnego nie wiedząc jaki dokładnie TV (marka i model) posiadasz.

Dodane 13.02.2013 (Śr) 12:03

tabcin , trzeba po prostu pamiętać że taka prosta przejściówka USB->HDMI nie ma prawa działać bo na pewno są na Allegro takie przejściówki sprzedawane nieznającym się za grosze, widziałem już różne absurdalne przejściówki które nie działają i nie mają prawa działać.

Trzeba uważać aby się na coś takiego nie dać nabrać.

Musisz jeszcze podłączyć kabelkiem kartę graficzną do gniazda SPDIF znajdującego się na płycie głównej.

1.jpg

@scripter1 To akurat wiem że zwykła przelotka nie ma prawa działać. Po prostu trzecia pozycja z tej strony wpadła mi w oko (dokładnie ten adapter).

@ADR1991

To że kartę graficzną do SPDIF się podłącza to wiedziałem, nie wiedziałem natomiast czy karta graficzna autora tematu obsługuje wysyłanie dźwięku przez DVI. Bo z tego co się orientuję to nie zawsze było standardem (u mnie na przykład w starej stacjonarce nie obsługuje), dlatego wolałem podać bardziej uniwersalne rozwiązanie. Moja wina że się nie dopytałem.

Są dwie opcje: Puszczenie dźwięku kablem Jack (ciągniesz od komputera do telewizora dodatkowy kabel), lub rozkręcasz obudowę i (jeśli karta graficzna i płyta obsługuje) podłączasz kabelek - sposób ADR1991. W drugim wypadku obraz i dźwięk będzie szedł kablem HDMI.

Jeżeli znowu gdzieś się mylę, będę wdzięczny za sprostowanie.

tabcin , ten adapter w tej cenie to może faktycznie być zewnętrzna karta graficzna na USB która powinna działać ale nie wiadomo jaką rozdzielczość obrazu jest to w stanie dać a za tą kasę to już można kupić rasową kartę graficzną z HDMI (na pewno używaną a może i nową).

nie będę się w takim razie bawił z tymi przejściówkami, podłącze przez DVI a dźwięk postaram się przez jacka zrobić, żeby z telewizora był nadawany. dziękuje za pomoc :>