Przejściówka USB -> HDMI

(Danielek17kot) #1

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje taka przejściówka USB -> HDMI? Niestety mój komputer nie posiada gniazda HDMI a chciałbym podłączyć go to telewizora i jednocześnie żeby móc 'odbierać' głos z telewizora, a nie z dodatkowych głośników. Jeśli jest taka przejściówka to ile ona może mniej więcej kosztować?

(Tabcin) #2

http://www.nokaut.pl/kable-tasmy-i-prze … -hdmi.html

(Xparanienormalnyx) #3

To są adaptery MHL-HDMI, do smartfonów…

A wyjścia DVI z karty graficznej nie masz? Przejściówka DVI-HDMI za kilka złotych załatwiłaby sprawę, choć nie jestem pewien czy przy takim rozwiązaniu uda się przekierować dźwięk.

(Kunktator) #4

Niby widziałem takie na Amazon, ale drogie. Myślę że skórka nie warta wyprawki. A dvi-hdmi chyba raczej głosu nie przenosi. Ale jak ktoś ma pieniądze to czemu nie, np na głównej DP jest test Samsunga za 5 tysi, robi to samo co mój za 1,2 tysia. Zależy od człowieka.

(ADR1991) #5

Jest to możliwe. Przeczytaj ten temat: http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/27939 … ekiem.html

(bachus) #6

Jaką masz kartę graficzną, jaka MB, jaki zasilacz? Ja tydzień temu wsadziłem do starego Della pasywną ATI Radeon HD 5450 (wyjścia DVI, VGA i HDMI), kupiłem używaną za 80zł.

(scripter1) #7

Te przejściówki z linka na górze są przeznaczone do smartfonów które zwykle już mają możliwość nadawać sygnał zgodny z HDMI przez swoje złącze USB.

Do komputera się one nie nadają i nie istnieją żadne proste przejściówki USB-HDMI dla PC.

Jedyne urządzenie podłączane pod USB i nadające sygnał HDMI to zewnętrzne karty graficzne USB z wyjściem HDMI (osobiście się z takimi kartami nie spotkałem ale zapewne da się je znaleźć) ale nie jest to tanie rozwiązanie.

Natomiast karty graficzne ze złączem DVI nadają przez nie sygnał zgodny z HDMI i wystarczy tylko tania przejściówka.

Jedyny problem w tym przypadku to dźwięk bo nie każda karta jest w stanie wplatać dźwięk w sygnał DVI i zwykle jest do tego niezbędna specjalna przejściówka bo wymaga to zmiany funkcji niektórych pinów w złączu.

Do tego niezbędne jest wewnętrzne połączenie karty graficznej ze złączem SPDIF karty dźwiękowej (karta dźwiękowa musi mieć takie złącze), według tego co piszą ludzie w necie to często są problemy z uruchomieniem dźwięku na takim złączu.

(bison616) #8

wystarczy przejściówka dvi -hdmi i karta ATI HD 3xxx lub GF 8xxx lub wyżej i bedzie dzwięk

ps niektóre ATI HD 2xxx też

(Danielek17kot) #9

Podlaczalem juz komputer za pomoca DVI do telewizora, obraz jest ok, ale wlasnie nie ma dzwieku. Czy zwykle polaczenie przez jacka z komputera do tv wystarczy aby dzwiek byl odtwarzany z tv?

(Tabcin) #10

Dziękuję za zwrócenie uwagi, faktycznie ogromne niedopatrzenie z tym linkiem z mojej strony , za co przepraszam :oops: .

Co do audio to zgadza się. Wystarczy że podłączysz jacka z komputera do telewizora w gniazdo Audio IN / DVI IN czy jakoś tak. No chyba że dalej jestem w błędzie to będę bardzo wdzięczny za sprostowanie :slight_smile: .

(scripter1) #11

danielek17kot , a co to za telewizor?

To rasowy pełnoprawny TV czy tylko monitor z tunerem TV?

Bo w wielu modelach monitorów z wbudowanym tunerem tv to po złączu HDMI nie będzie dźwięku bo nie jest to obsługiwane (sam posiadam taki) i nawet nie ma sensu próbować.

A co do podłączenia dźwięku osobnym kablem to jeśli masz w tym tv odpowiednie złącze (zwykle oznaczone jako audio in) to powinno to zadziałać (ja tak podłączam kompa do mojego monitora z tunerem tv: obraz po HDMI + dźwięk po Jack).

Ale nie możemy ci napisać nic pewnego nie wiedząc jaki dokładnie TV (marka i model) posiadasz.

Dodane 13.02.2013 (Śr) 12:03

tabcin , trzeba po prostu pamiętać że taka prosta przejściówka USB->HDMI nie ma prawa działać bo na pewno są na Allegro takie przejściówki sprzedawane nieznającym się za grosze, widziałem już różne absurdalne przejściówki które nie działają i nie mają prawa działać.

Trzeba uważać aby się na coś takiego nie dać nabrać.

(ADR1991) #12

Musisz jeszcze podłączyć kabelkiem kartę graficzną do gniazda SPDIF znajdującego się na płycie głównej.

1.jpg

(Tabcin) #13

@scripter1 To akurat wiem że zwykła przelotka nie ma prawa działać. Po prostu trzecia pozycja z tej strony wpadła mi w oko (dokładnie ten adapter).

@ADR1991

To że kartę graficzną do SPDIF się podłącza to wiedziałem, nie wiedziałem natomiast czy karta graficzna autora tematu obsługuje wysyłanie dźwięku przez DVI. Bo z tego co się orientuję to nie zawsze było standardem (u mnie na przykład w starej stacjonarce nie obsługuje), dlatego wolałem podać bardziej uniwersalne rozwiązanie. Moja wina że się nie dopytałem.

Są dwie opcje: Puszczenie dźwięku kablem Jack (ciągniesz od komputera do telewizora dodatkowy kabel), lub rozkręcasz obudowę i (jeśli karta graficzna i płyta obsługuje) podłączasz kabelek - sposób ADR1991. W drugim wypadku obraz i dźwięk będzie szedł kablem HDMI.

Jeżeli znowu gdzieś się mylę, będę wdzięczny za sprostowanie.

(scripter1) #14

tabcin , ten adapter w tej cenie to może faktycznie być zewnętrzna karta graficzna na USB która powinna działać ale nie wiadomo jaką rozdzielczość obrazu jest to w stanie dać a za tą kasę to już można kupić rasową kartę graficzną z HDMI (na pewno używaną a może i nową).

(Danielek17kot) #15

nie będę się w takim razie bawił z tymi przejściówkami, podłącze przez DVI a dźwięk postaram się przez jacka zrobić, żeby z telewizora był nadawany. dziękuje za pomoc :>