Przejsciowka VGA do DVI

Witam. Zamierzam kupic karte graficzna NVIDIA GF 9800GTX ktora posiada Dual-link DVI. Moj monitor jest na VGA i w tym jest problem. Dorwe w jakiejs rozsadnej cenie przejsciowke VGA > DVI? Dzieki za odpowiedz ;).

Powinna być w zestawie z kartą graficzną, a jak nie to z 5zł w pierwszym-lepszym komputerowym.

Takie przejściówki są naprawdę tanie, co nie znaczy, że w sklepie “nie dla idiotów” nie będę w chorych cenach.

Pamiętaj tylko, że są 2 rodzaje przejściówek: pełne i niepełne (Simple Link i Dual Link) - chodzi o rozdzielczość i liczbę pinów DVI (http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface), ale dla złącza VGA te wyższe rozdzielczości i tak nie byłyby dostępne/ostre.

Przecież monitory mają zwykle 1920x1080 a to vga spokojnie obsłuży.

Ja to sie zadowole i 1240x1024 ;). Wole juz cos znalesc bo karta uzywana to wiecie :P.

@sadaj72:

To ja jakoś od 3,5 roku mam nietypowy monitor (patrz stopka). Inna sprawa, że producenci spoczęli na laurach i oferują monitory w full HD i nic powyżej - ale to nie znaczy, że ja mam się na to godzić. :slight_smile:

Obraz na moim monitorze przez złączę VGA jest sporo gorszej jakości, niż przez DVI (gdzie jest ostry jak żytela).

Jeszcze jedno pytanko czy zasilacz iBoxa 400W uciagnie karte. Niby wychodzi ze procek zrzera 40W, karta 160W. To jakies 200W + reszta sprzetu X ilosc W(nie wiem ile dokladnie). 2gb ramu ddr2 w jednej kosci, plyta glowna, nagrywarka CD/DVD firmy LG < reszta sprzetu.

Nie chodzi o moc zasilacza, przyzwoita 400 nie miałaby problemu z taką konfiguracją, ale twój iBox jest na czarnej liście zasilaczy (czyli omijać szerokim łukiem). Nie wiadomo czego można się spodziewać po tym zasilaczu, jeśli zasilacz padnie może pociągnąć za sobą resztę podzespołów ponieważ nie ma odpowiednich zabezpieczeń i jego jakość pozostawia dużo do życzenia.

Oby zasilacz nie padl tak szybko albo karta… :slight_smile: Jaki zasilacz byscie mi polecali do kupna jak najszybciej po zakupie karty? Tak zeby tez za drogo nie wyszlo a by sie nadawal.

Ile masz na zasilacz?

Na przykład XFX Core 450W

Ja na swoim monitorze nie zauważyłem praktycznie żadnej różnicy pomiędzy vga i dvi w natywnej rozdzielczości (1920x1080), natomiast różnica jest spora w niższych rozdzielczościach, obraz jest ostrzejszy (co nie zawsze znaczy lepszy), chyba nawet skalowanie wykonywane jest przez gpu a nie przez elektronikę monitora.

przedzial 200-300 zl na zasilacz.

@Ja na swojej zintegrowanej nForce 7025 moge max 1280x1024 zarzucic.

XFX Core 450W

Thermaltake SMART 530W (ze sporym zapasem na przyszłość)

http://allegro.pl/thermaltake-smart-530 … 78873.html ?

Lepiej chyba w sklepie http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/3523560

Ok, dzieki za wszelkie odpowiedzi na moje pytania ;). Bd mial jeszcze jakies to napisze tutaj lub w nowym temacie. Pozdrawiam.

Ducho ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.