Przejściówka VGA --> DVI - jakość Iiyama 22"?

Witam,

czy jakieś konsekwencje (np pogorszenie jakości czy coś w tym stylu?) niesie za sobą to, że podłączę monitor kablem VGA do przejściówki DVI i wtedy do karty graficznej? Czy też może lepiej będzie kupić ten kabel za 15-20zł i bezpośrednio łączyć przez DVI?

Chodzi o to, że przejściówkę mam a kabla nie ;).

Wiem, pytanie może trochę jałowe ale niezbyt się znam :).

I od razu drugie pytanie:

Czy wiecie gdzie można znaleźć (a może ktoś ma?) sterowniki do monitora 22" iiyama ProLite E2200WS?

Szukałem trochę w google i nic, na stronie producenta również… Ponoć bez nich nie można ustawić rozdzielczości 1680 x 1050 (jeszcze nie wiem, bo czekam na przesyłkę :D)…

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam

można ustawić tą rozdzielczość bez sterów. nie wiem skąd takie coś wiesz ale ten od kogo to wiesz nie wie że jest to nie prawda :D:D:D:D:D:D:D

tak pogorszy się jakość, im dłuższy kabel tym gorzej. Stery będziesz miał z monitorem

Nie ma sterów do IIyamy razem z monitorem, ale są na stronie producenta… słabo szukałeś. :stuck_out_tongue:

Sterowniki

Co do podłączenia, ja identyczną IIyame mam podłączoną przez tą przejściówke … nie wiem czy jakość jest gorsza, choć zauwazyłem szumy na monitorze, ale za to czcionki sa nieco “tłustsze” i lepiej czytelne. Teraz będę kupował kabel 24+1 … tylko kaske uciułam…

pzdr…

gogo22 - gdyby były to bym nie pytał :slight_smile: i nie chodziło mi o długość kabla, bo będę używał tego dołączonego, ale o samą egzystencję z przejściówką :D.

Łukasz14 - wiem to po komentarzach z komputronika, 5-7 osób narzekało właśnie na ten problem… no i na brak kabla DVI…

portagen - dzięki :), kabel 24+1? Znaczy się jakiś lepszy? Na Allegro widzę, że za 15zł można dostać… Więc może się wykosztuje, żeby tych szumów uniknąć…

roposo, ja na dniach kupie ten kabel i powiem Ci, czy widze jakąs poprawe, bo jeżeli by było podobnie to właściwie nie ma co wyrzucać pieniędzy.

Także jak zakupie to wrzuce tu swoją opinie. :slight_smile:

więc czekam niecierpliwie :slight_smile:

No więc kabelek zakupiłem i musze przyznać, że widoczna jest różnica, nie ma takich szumów, obraz jest ładny, płynny … bez smug, pasów itd. :slight_smile: Warto to kilkanaście zł. poświęcić. :slight_smile:

PS. Zadowolony jesteś z iiyamki? :slight_smile:

dziś do mnie przyszła - to co od razu rzuca się w oczy to nowy, szerszy wymiar świata :smiley:

czy jestem zadowolony? oj tak :), można dostrzec na upartego słabiej odwzorowane kolory, ale nie jest to na tyle wielki minus by ten monitor nie był wart swojej ceny - dla mnie bomba :smiley:

a ku mojemu miłemu zaskoczeniu był dołączony również kabel DVI :), więc zaoszczędziłem pare zł.

Hmm … dziwne, a u mnie nie było … fartuch, ot co. :slight_smile:

Ja po przesiądnięciu z 17’’ miałem problem z ogarnięciem gornych rogów tego monitora, ale teraz już ok. :slight_smile:

Miłego użytkowania. :slight_smile:

trzeba się teraz więcej myszką namachać :smiley:

dzięki i nawzajem :slight_smile: