Przejściówka VGA --> DVI - jakość Iiyama 22"?

(system) #1

Witam,

czy jakieś konsekwencje (np pogorszenie jakości czy coś w tym stylu?) niesie za sobą to, że podłączę monitor kablem VGA do przejściówki DVI i wtedy do karty graficznej? Czy też może lepiej będzie kupić ten kabel za 15-20zł i bezpośrednio łączyć przez DVI?

Chodzi o to, że przejściówkę mam a kabla nie :wink:.

Wiem, pytanie może trochę jałowe ale niezbyt się znam :).

I od razu drugie pytanie:

Czy wiecie gdzie można znaleźć (a może ktoś ma?) sterowniki do monitora 22" iiyama ProLite E2200WS?

Szukałem trochę w google i nic, na stronie producenta również... Ponoć bez nich nie można ustawić rozdzielczości 1680 x 1050 (jeszcze nie wiem, bo czekam na przesyłkę :D)...

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam

(Łukasz14) #2

można ustawić tą rozdzielczość bez sterów. nie wiem skąd takie coś wiesz ale ten od kogo to wiesz nie wie że jest to nie prawda :D:D:D:D:D:D:D

(Kozza) #3

tak pogorszy się jakość, im dłuższy kabel tym gorzej. Stery będziesz miał z monitorem

(Por7ag3n) #4

Nie ma sterów do IIyamy razem z monitorem, ale są na stronie producenta.. słabo szukałeś. :stuck_out_tongue:

Sterowniki

Co do podłączenia, ja identyczną IIyame mam podłączoną przez tą przejściówke ... nie wiem czy jakość jest gorsza, choć zauwazyłem szumy na monitorze, ale za to czcionki sa nieco "tłustsze" i lepiej czytelne. Teraz będę kupował kabel 24+1 ... tylko kaske uciułam..

pzdr...

(system) #5

gogo22 - gdyby były to bym nie pytał :slight_smile: i nie chodziło mi o długość kabla, bo będę używał tego dołączonego, ale o samą egzystencję z przejściówką :D.

Łukasz14 - wiem to po komentarzach z komputronika, 5-7 osób narzekało właśnie na ten problem... no i na brak kabla DVI...

portagen - dzięki :), kabel 24+1? Znaczy się jakiś lepszy? Na Allegro widzę, że za 15zł można dostać... Więc może się wykosztuje, żeby tych szumów uniknąć...

(Por7ag3n) #6

roposo, ja na dniach kupie ten kabel i powiem Ci, czy widze jakąs poprawe, bo jeżeli by było podobnie to właściwie nie ma co wyrzucać pieniędzy.

Także jak zakupie to wrzuce tu swoją opinie. :slight_smile:

(system) #7

więc czekam niecierpliwie :slight_smile:

(Por7ag3n) #8

No więc kabelek zakupiłem i musze przyznać, że widoczna jest różnica, nie ma takich szumów, obraz jest ładny, płynny .. bez smug, pasów itd. :slight_smile: Warto to kilkanaście zł. poświęcić. :slight_smile:

PS. Zadowolony jesteś z iiyamki? :slight_smile:

(system) #9

dziś do mnie przyszła - to co od razu rzuca się w oczy to nowy, szerszy wymiar świata :smiley:

czy jestem zadowolony? oj tak :), można dostrzec na upartego słabiej odwzorowane kolory, ale nie jest to na tyle wielki minus by ten monitor nie był wart swojej ceny - dla mnie bomba :smiley:

a ku mojemu miłemu zaskoczeniu był dołączony również kabel DVI :), więc zaoszczędziłem pare zł.

(Por7ag3n) #10

Hmm ... dziwne, a u mnie nie było .. fartuch, ot co. :slight_smile:

Ja po przesiądnięciu z 17'' miałem problem z ogarnięciem gornych rogów tego monitora, ale teraz już ok. :slight_smile:

Miłego użytkowania. :slight_smile:

(system) #11

trzeba się teraz więcej myszką namachać :smiley:

dzięki i nawzajem :slight_smile: