Przejściówka z hdmi do vga


(He Ya) #1

Witam mam problem, ekran do komputera ma wejście VGA i tylko to. Potrzebuje podłączyć do niego komputer który ma wyjście hdmi male. Mam 2 propozycje:

1.Kabel hdmi - vga + hdmi female - female.

2.Adapter hdmi female - dvi-d male + adapter dvi - vga

Mam kilka pytań. Czy te rozwiązanie będą działać, bo nie wiem czy to nie spowoduje problemów jak się podłączy kilka adapterów/przejściówek. Które rozwiązanie polecacie. I w 2 przypadku chciałem się upewnić, czy to nie będzie problem jeżeli do dvi-i female podłączę dvi-d male.


(Sokar11) #2

Zauważ że HDMI to wyjście cyfrowe a VGA analogowe. Bez konwertera sygnału z cyfrowego na analogowy żadna przejściówka nie zadziała.


(luger) #3

No to w takim razie przejściówka DVI - DSub nie powinna działać, chyba że te przejściówki mają wbudowany konwerter. :lol:


(=Bogdan=) #4

Nie mają wbudowanego konwertera, tylko wykorzystują to że w gnieździe DVI (DVI-I) jest też sygnal analogowy. :wink:


(Kyrzi20) #5

http://www.ontech.pl/product-pol-117232 ... -VGA-.html


(kazek31) #6

A ja mam taką propozycję dla ciebie kup sobie używany monitor LCD wyjdzie najtaniej a tego twojego szrota rozwal a miedź oddaj na złom i kup sobie czekoladę .


(He Ya) #7

Kompletnie się na tym nie znam, więc nie będę robił z siebie nie wiadomo kogo. Ale jeżeli robią adapter z hdmi na dvi i z dvi na vga, to nie można tego ustawić w takim rządku hdmi>dvi>vga ? Chodzi mi o takie adaptery:

monoprice-cables-dvi-hdmi-adapter.jpg


(luger) #8

Po prostu podłącz tak jak piszesz i zobaczysz czy to wystarczy, jak dla mnie ma to sens.


(Drobok) #9

Nigdy tego nie podłączysz. Te przejściówki działają tylko w drugą stronę (tylko na niektórych kartach graficznych). Co ma analog do cyfrowego, jak jedno z nich jest szeregowe, a drugie równoległe ? O ile te niektóre karty graficzne, potrafią wykorzystać kilka pinów z dvi i posłać dalej po hdmi, to jak chcesz bez konwertera te kilka sygnałów hdmi rozdzielić na te kilkanaście dvi ?


(Fazer52 Brysz) #10

Hmm, też myślałem że się nie da ale .. mój syn ma laptopa HP Pavilion Entertaiment PC jest tam wyjście na monitor VGA/D-SUB - podłaczam do TV LCD40'' do wejścia PC (też VGA) i mogę uzyskać obraz w rozdz HD czyli 1920x1080 i prosze mi odpowiedziec jak to możliwe po analogu?


(Drobok) #11

Po każdym kablu poślesz rozdzielczość hd. Jednak obraz nie będzie taki ostry przy dłuższym kablu jak w wypadku sygnału cyfrowego.


(Tomaszruszczak) #12

http://www.swiatobrazu.pl/konwerter_sygnalu_vga_na_hdmi_w_ofercie_firmy_hama.html nie jestem pewny czy to działa. W teori chyba tak.


(sadaj72) #13

http://allegro.pl/konwerter-z-hdmi-do-v ... 11452.html <- Potrzebujesz np. czegoś takiego, problem w tym że cena powala, ale skoro chcesz...


(Rovou5hou) #14

(Ja$) #15

Kolego przeczytaj może Ci to pomoże - tak jest jak @Sokar napisał jeśli ma być podłączony analog na cyfrę lub odwrotnie to tylko konwerter (duży koszt).

Przejrzyj i ten wątek problem podobny a może taki sam.