Przejściówka z HDMI lub Mini Display Port na D-Sub (VGA)

Cześć!

Przymierzam się do zakupu nowego laptopa, który nie posiada portu D-Sub. Mój monitor (do którego często wpinam laptopa) natomiast nie posiada, żadnego innego portu, niż D-Sub, więc zmuszony jestem kupić przejściówkę.

Kupiłem niedawno na Allegro kabel HDMI - D-Sub jednakże nie działa on wcale - pomimo wpinania go do laptopa komputer wcale na niego nie reaguje. Próbowałem na kilku różnych sprzętach, wpiąć go do trzech różnych monitorów i nic…

Ale wracając do tematu - potrzebuję znaleźć przejściówkę z portu Mini Display Port lub HDMI na złącze D-Sub (VGA) - widziałem na Allegro dość dużo przejściówek z Mini Display Port do VGA, ale w aukcjach napisane jest, że działają poprawnie z MacBookami, ale nie ma mowy już nic o standardowych komputerach PC. Aby nie kupić po raz drugi sprzętu, który nie będzie działał wole się upewnić i zapytać - Czy przejściówka np. z tej aukcji będzie działać poprawnie na laptopie Della?

Tu masz podobną cenę jak z Allegro a jak znam życie to w razie problemów sprzedawcy Ci pomogą a w ostateczności zwrócą kasę.

http://www.vobis.pl/oferta/komponenty_i … to_vg.aspx

:roll:

OK dzięki wielkie zamówiłem przejściówkę do salonu w Dębicy…

przejściówki hdmi-vga nie będą działać, bo hdmi to złącze TYLKO cyfrowe a VGA TYLKO analogowe.

Nie wiem jak jest z tym mini DisplayPort (nie lubię standardów apple), ale wydaje mi się, że to złącze przesyła sygnał zarówno alanologwy i cyfrowy (niech mnie ktoś upewni proszę), w związku z tym przejściówka na monitor VGA (D-Sub) powinna działać. Na allegro znajdziesz takie przejściówki “już” za 70zł. Standard na razie mało popularny to i ceny windowane są.

A komputer skoro nie MAC to może jakiś Dell, nowy post to może i nowy komputer- XPS L501/L701 ?

sam jestem ciekaw czy taka przejściówka zadziała.

Pozdrawiam.