Przejściówka z RJ45 na RJ11? Czy coś takiego istnieje?

witam,

chciałbym podłączyć ro routera VoIP telefon stacjonarny, mam z Punktu A do punktu B poprowadzony kabel i zakończony RJ45 teraz chciałbym zamienić końcówki na RJ11, ale w związku z tym że kiedyś może będzie mi potrzebna końcówka RJ45 to nie chciałbym jej obcinać i prasować ciągle inne końcówki. W związku z tym moje pytanie. Czy istnieje jakaś przelotka RJ45-RJ11 którą mógłbym nakładać i zdejmować w zależności od tego jaką końcówkę potrzebuje???

Doświadczonych proszę o opinie.

pozdro

kup mufkę RJ45-RJ45. z jednej strony wepnij do niej ten długi kabel, a z drugiej dorobiony przez siebie krótki kabelek zakończony z jednej strony RJ45, a z drugiej RJ11.

dla potrzeb telefonu używana jest środkowa para przewodów w RJ11.

albo kabel zakończ gniazdem nadtynkowym RJ45, podłącz do niego dwie pary używane przez komputery, a jedną z wolnych par wyprowadź do stojącego obok gniazda nadtynkowego RJ11 i podłącz jako środkową parę. możesz tak podłączyć dwie linie telefoniczne, bo dwie pary są wolne.

masz w ten sposób kabel działający jednocześnie dla telefonu jak i dla komputera. patent przetestowany na odległości 30m z komputerem i dwoma telefonami. przez dwa lata działał znakomicie, potem przestał być potrzebny.

Chyba zrobię tak jak piszesz z tą mufką bo kuć w ścianach już nie mogę :slight_smile:

Co do wykorzystania jednego przewodu do sieci LAN i dwóch telefonów to świetna sprawa, dzięki za rzeczową odpowiedź :slight_smile: słyszałem że na tych 8 żyłach w skrętce nie wszystkie są używane przez komputer i wiedziałem że jedną parę (2 żyły) da się wydzielić, ale nie wiedziałem że można zrobić tak dwa razy, czyli wychodzi na to że komputer używa tylko 4 z tych 8 żył w skrętce dobrze rozumiem ?? :slight_smile:

Bardzo dużo mi to wyjaśniło, wiec wielkie dziękuje za posta. :slight_smile:

komputer korzysta z dwóch par. niby 2x2=4, ale w tym przypadku jedna para, to więcej niż dwie żyły, bo para przewodów, to dwie skręcone ze sobą żyły i właśnie ten splot jest najważniejszy.

analogicznie telefony powinno się podłączać za pomocą jednej pary przewodów, a nie dwóch dowolnych żył.