Przejściówka z SATA na ATA

Witam!

Jakiś tydzień temu dostałem dysk ATA a w kompie mam tylko 2 x SATA i 1 x IDE pod które są podłączone 2 DVD rom’y.

Przez kilka dni pod jeden slot miałem podłączony ten dysk i wszystko było ok.

Ale chciałem mieć 2 napędy więc kupiłem sobie coś takiego:

http://allegro.pl/bk137-przejsciowka-id … 14931.html

Chyba raczej a na pewno mam wszystko dobrze podłączone. Ale niestety nic nie działa.

Na ekranie startowym wyskakuje “Detecting IDE drives” chwile na tym staje póżniej widzi tylko ten dysk z SATA

I następnie DISK BOOT FAILURE INSERT BOOT DISK czy jakoś tak.

Podobno z tymi przejściówkami są problemy i lepsze są na PCI no ale zgapiłem się i skoro już ją mam to czy można z tym coś zrobić?

Czy jest do tego opis? Może trzeba podłączyć zasilanie dysku przez “molex”?

Opisu nie było a jedynie na tej stronie a allegro. Próbowałem Molex i do FDD

Do adaptera doprowadzasz zasilanie z zasilacza dołączoną do niego przejściówką.

Łączysz przejściówkę z płytą główną dołączonym do niej kablem SATA.

Dysk ATA zasilasz z zasilacza tak jak każde inne urządzenie. Wydaje się to oczywiste ale jak podłączyłeś wszystko tak jak na fotce z aukcji to nie ma to prawa działać, bo dysk nie ma zasilania. Zworkę obok gniazda zasilania w dysku ustaw w pozycji MASTER. Jak to zrobić znajdziesz na naklejce na obudowie dysku ATA.

:roll:

Mam tak podłączone, ale jak mam tylko podłączone zasilanie do przejściówki to świeci się na niej mała zielona dioda.A jak podłącze zasilanie dodatkowe na dysk to gaśnie.Dysk jednak pracuje bo słychać. Zobaczę na zworce czy na slave’ie nie jest. Nie widzi w ogóle tego dysku w biosie jak mam podpięty pod SATA z przejściówka.

Witam.

Ale komp Ci startuje na dysku Sata(tym normalnym)? Jeśli nie to w 1Sata wepnij ten Dobry a w 2 sata ten z przejściówką i ustaw go na slave.

Do SilberPunkt

Sprawdzałem i bawiłem się wcześniej kilkanaście razy zworką i nic a teraz dopiero zobaczyłem, że ta mała blaszka w środku była lekko odgięta i chyba nie stykało.No i poszło widzi już wszystko. Ale chyba nie do końca jest dobrze.Bo po podpięciu dvd rom i skręceniu obudowy znów go nie widział.Więc znów rozkręciłem i poprzekładałem kable zasilania.

Nie wiem też czy ta dioda na adapterze to kontrolka zasilania czy też od tego czy dysk czyta czy nie.Bo mi mruga i prawie aż przygasa jak dysk czyta.

Teraz pisze ale pewnie jak zresetuje kompa to znów nie będzie widać drugiego dysku.Może to coś z zasilaniem ale przewody wszędzie dobrze siedzą!

Może mam za słaby zasilacz Feel 400W.

Do reanek

Nie startował po podłączeniu tego z adapterem.

A tak w ogóle to powinien ruszyć z któregoś bo na jednym mam Viste a na drugim XP

Dodane 12.01.2011 (Śr) 23:40

Może dysk i adapter nie może być zasilany z jednej wiązki która wychodzi z zasilacza tylko musi być podpięte pod dwie osobno.No ale teraz mam tak podłączone i działa.Zobaczę jutro . Dzięki SilberPunkt

Możesz nam wyjaśnić w jakim celu ma ustawić ten dysk jako SLAVE?

:roll:

Jest ok.Wszystko chodzi elegancko.Tylko ten adapter trochę nie najlepszej jakości i trzeba uważać na wtyczki.

No ale co bym chciał za ta kasę =P~