Przejściówka z USB 2.0 na USB

Cześć
kupiłem drukarkę Canon, jednak nie mogę połączyć jej z komputerem kończy się USB 2.0 , gdzie i jakie jakie kupić złącze które zmieniałoby mi obecne (zdj.) na USB
IMG_20180117_200348

Podaj model, bo to może przewód telefoniczny (drukarka z wbudowanym faksem?) :wink:

1 polubienie

Canon MX490 series -

Z tego co widzę po tym obrazku:
t_ap_01

to masz normalną wtyczkę USB. :wink: A to co pokazałeś na zdjęciu, to standardowa RJ-ka. Zapewne do podłączenia FAXu.

1 polubienie

t_cmpt030
na tym zdjęciu to port USB : (5) port USB
Podłącz kabel USB, aby połączyć urządzenie z komputerem. , tylko kabla za nic nie podłącze do komputera, ma takie samo wejście jak modem.

Nie dostałeś takiego kabla?
SX425

Czyli z jednej strony masz taką wtyczkę jak po lewej, a z drugiej to co na zdjęciu Twoim?

chyba nie ale zaraz przeszukam wszystko jeszcze raz

Do gniazda nr 5 z Twojego screena, powinien wejść taki kabel jak pokazałem. :wink: I nim podłączasz do komputera.

1 polubienie

dzęki za pomoc, jednak kabla nie znalazłem.Mam pytanie jak nazywa się taki kabel, abym mógł dobry kupić ?

Wg. specyfikacji (https://www.cnet.com/products/canon-pixma-mx490-multifunction-printer-color/specs/) dołączony jest tylko kabel telefoniczy (do funkcji faksu). To jest niestety ta patologia przy sprzedaży drukarek, że nie ma prostego/taniego kabla USB w zestawie. Odpowiedni kabel kupisz w każdym większym sklepie typu Tesco, Carrefoure, EuroRTV, MediaMarkt. Na Allegro będzie dużo taniej, chociaż dochodzą koszta wysyłki. Pamiętaj, aby nie przesadzać z długością kabla, USB w drukarkach nie za bardzo lubi miernej jakości nieekranowane kable powyżej 5-6 metrów. Kup tyle, ile Ci potrzeba.
Pamietaj też, że takie drukarki “lubią” mieć zainstalowane oprogramowanie przed podłączeniem kabla do USB. Warto ściągnąć najnowsze, niż instalować z dołączonej płytki (wybierz odpowiedni system operacyjny):
https://www.canon.pl/support/consumer_products/products/fax__multifunctionals/inkjet/pixma_mp_series/pixma_mp490.aspx?type=drivers&language=&os=WINDOWS%2010%20(64-bit)

1 polubienie

Dzięki wielkie za pomoc @bachus i @chomik325