Przekazanie identyfikatora w PHP

Witam,

PHP zajmuję się od czasu do czasu i pojawił się pewien problem. Otóż chcę aby link przekazał jakiś identyfikator do kolejnej strony zapisanej w pliku PHP. Do tej pory robiłem to tworząc taki link:

Link[/code]


a w pliku index.php zwyczajnie odwoływałem się do tego identyfikatora w sposób np taki:

[code]echo $id;

i wspomniany identyfikator wyświetlał się.

Wszystko działa poprawnie jeśli uruchamiam to pod PHP4. Niestety w PHP5 identyfikator nie jest przekazywany. Co zrobić aby działało to również w PHP5?

Jak taki sposób Ci działa, to Ty tam chyba obecnie masz php w wersji 2 czy 3, bo to lata temu tak działało.

Teraz musisz już odwoływać się do zmiennych z metody get w ten sposób.

echo $_GET['id']

Zamień to na:

<?php

echo $_GET['id'];

?>

Wielkie dzięki panowie za szybką pomoc - działa. Jak wspomniałem PHP używam od wielkiego dzwonu i tylko do bardzo prostych zastosowań. Testowałem to na XAMPP który posiada PHP 4.4.1 i PHP 5.1.1 z możliwością ich przełączania.

WODZU, zależy od konfiguracji …dokładniej register_globals http://pl2.php.net/register_globals

jeżeli jest włączona - zmienne są automatycznie tworzone i możesz je łapać jak wcześniej przykład: echo $id;

ale na większości serwerów jest ona wyłączona i zmienne przesyłane do skryptu musisz odbierać przez odpowiednie tablice np. $_GET $_POST $_COOKIE $_SESSION $_SERVER (deprecated)

Ja dodam że lepiej tego nie włączać, bo może to znacznie obniżyć bezpieczeństwo skryptów.

Bodajże od 4.2.0 ta opcja jest domyślnie wyłączona wiec nie wiem czemu Ty to masz włączone :stuck_out_tongue:

Masz rację. Zapomniałem o tym, a jakiś czas temu na potrzeby jakiegoś testu włączyłem ją ręcznie, później przełączyłem się na PHP5, a w 4 ta opcja pozostała włączona. Już to poprawiłem. Dzięki za zwrócenie uwagi :slight_smile: