Przekazanie parametrów do popupa

Witam, to znowu ja i znowu problem;)

Muszę ze strony wywołać popupa z pewnym parametrem (ID czegoś tam). Do tej pory robiłem to tak, że ID po prostu dołączałem do adresu i odczytywałem w popupie. Muszę to jednak zmienić, gdyż to ID nie może być widoczne. I nie wiem jak to zrobić… Dodatkowo ten parametr nie jest znany w momencie wczytania strony, a tylko gdy kliknę w pewne pole na gridzie. Tego popupa wywołuję tak:

function popUp(URL) {

        day = new Date();

        id = day.getTime();

        eval("page" + id + " = window.open(URL, '" + id + "', 'toolbar=0,scrollbars=1,location=1,statusbar=1,menubar=0,resizable=1,width=800,height=400,left = 420,top = 150');");

    }
  1. Próbowałem zmienną sesji ustawić, ale w JavaScripcie podobno nie można tego zrobić, a wcześniej chyba nie mogę? (zresztą Id znam dopiero jak kliknę w pole na gridzie)

  2. Starałem się przekazać to ID jako jeden z parametrów (obok tych toolbar itd.), ale nie wiem jak to później odczytać i czy w ogóle się da.

Jest na to jakiś lepszy sposób? Przeglądam google i nic mi problemu nie rozwiązało póki co…

Chyba czegoś nie rozumiem. Dlaczego nie chcesz, aby to ID było widoczne?

Nie chcę, ponieważ w mojej aplikacji będzie coś w stylu naliczania kary, gdy ktoś czegoś tam nie zrobi.

  1. Jeśli ktoś tej kary nie ma to spoko, mógłby sobie to ID widzieć (i zapisać gdzieś na boku nawet cały adres!)

  2. Jeżeli jednak już ta kara jest, to owszem przycisku do wywołania popupa nie uruchomi (bo to zablokowałem z racji kary), ale jeśli wpisze sobie w przeglądarce wcześniej zapisany adres, to łatwo tę blokadę obejdzie. Jeżeli w adresie nie będzie ID, wtedy nie będzie wiedział co wpisać, a także zniknie możliwość strzelenia w jakieś ID.

Ewentualnie można by ukryć jakoś adres w popupie, ale bawiłem się tymi parametrami i żaden za to nie odpowiadał.

Myślę, że mniej więcej nakreśliłem sytuację. :slight_smile: