Przekazywanie danej stronie IP serwera, a nie użytkownika - jak?

Witajcie,

Mam problem, otóż chcę osiągnąć taki efekt:
“Posiadam własną stronę WWW na której zamieszczam IFRAME do innej zewnętrznej strony X (nie mojej). Gdy dany użytkownik wejdzie na moją stronę (wyświetli mu się IFRAME ze stroną X) i przekazywane IP do strony X jest IP mojego serwera (strony), a nie IP użytkownika.”

Jak taki efekt uzyskać? Może co innego niż IFRAME (był to tylko przykład)?
Chodzi głównie o to żeby ta zewnętrzna strona X widziała IP mojej strony, a nie IP rzeczywistego użytkownika (muszę ominąć “blokadę regionalną”).

Z góry wielkie dzięki za pomoc :wink:

Tylko własny serwer proxy.

1 polubienie

Albo scrapping strony przez serwer pośredniczący, jeśli treść nie jest mocno oskryptowana (np. filmik, gra przeglądarkowa) albo w inny sposób chroniona. Wtedy ściągniętą treść można po prostu wyświetlić na swojej stronie.

Czyli serwer proxy :wink:

Nie mylić z bramką proxy.

No racja, chociaż serwer proxy powinien być przezroczysty, a w takim scenariuszu ze scrapingiem nigdy taki nie będzie.

Dziś już serwery proxy praktycznie nie istnieją w takiej formie jak 10 lat temu. Teraz to głównie rev-proxy, które dobrze zrobione dla użytkownika jest, a wręcz musi być przeźroczyste. A rev-proxy to nic innego jak odpytywanie innego serwera o źródła w imieniu jakiegoś usera i tutaj może również nastąpić dynamiczna podmiana domeny. Więc taki trochę man in the middle się robi, ale z jawną zmianą domeny.