Przekazywanie wiadomości na Gmail


(Ja_:D) #1

Witam.

Mam pytanie. Otóż chciałem aby z konta mojej grupy studenckiej automatycznie były wysyłane wiadomości na moje konto. Koleżanka ma to ustawione ale u mnie wiadomości nie przychodzą a mam tak samo. Może mi ktoś napisać jak to dokładnie po kolei zrobić aby działało. Chce aby z gmaila wysyłane były na gmaila. Proszę o pomoc


(Gardner) #2

Logujesz się na swojego Gmail'a, przechodzisz do opcji, zakładka "Przekazywanie i POP/IMAP", zaznaczasz "Przekaż dalej kopię przychodzącej poczty do", z listy rozwijanej wybierasz nowy adres e-mail (dodajesz swój adres e-mail), klikasz na przycisk "Zapisz zmiany". W tym momencie powinno już działać.


(Ja_:D) #3

No właśnie ale wiadomości nie dochodzą pomimo zrobienia tego co napisałeś wyżej...


(Gardner) #4

Sprawdź dokładnie czy wszystkie punkty się zgadzają http://mail.google.com/support/bin/answ ... swer=10957


(Ja_:D) #5

tak dokładnie tak samo robiłem. Mam jeszcze ustawiony filtr, że ma wyświetlac zakładkę "mail grupowy" wiec nie wiem co jest.


(Gardner) #6

Jestem ciekawy, czy na dobrym koncie pracujesz... konfiguracja ma być raczej na mailu grupowym niż na tym prywatnym.


(Ja_:D) #7

Na mailu grupowym mam właśnie to co pisałeś. Mam dodany mój adres email a także koleżanki. Na swoim koncie mam w filtrach do: wpisałem adres maila grupowego, następnie kliknąłem na kolejny krok a tam zastosuj etykietę i wybrałem mail grupowy. W przekazywaniu POP/IMAP mam wlaczone obydwa.


(Damgora) #8

Alternatywną opcją jest pobieranie przez POP3 na Twoim koncie w Ustawienia>Konta i importowanie>Dodaj konto e-mail POP3 (w Sprawdzaj pocztę za pomocą POP3)

Należy podać dane takie jak przy konfiguracji POP3 w programie pocztowym do konta 'grupowego' i koniecznie zaznaczyć opcję Pozostaw wiadomości na serwerze!


(Ja_:D) #9

ale jak chce to zrobić to wyskakuje komunikat, ze POP nie pozostawia wiadomości na poprzednim koncie tylko je kasuje.


(Damgora) #10

nie mam jak tego sprawdzić, ale gdy wpisze jakis adres i zatwierdzę to w następnym okienku jest opcja opisana tu http://mail.google.com/support/bin/answ ... 1290&hl=pl

poza tym to skoro konto 'grupowe' to gmail to prawdopodobnie ma ustawione pozostawianie wiadomości na serwerze bez względu jak ustawiono klienta (a jeśli nie to można to zmienić w opcjach)


(Ja_:D) #11

Nadal nic. Zalożyłem sobie inne konto, zrobilem tak jak kazaliście i jak wysylam z 3 konta na to niby grupowe to nie dostaje zadnych wiadomosci na to moje glowne. Wiec cos chyba jest z tym moim glownym kontem. Czy może ktoś zrobic print screeny jak to po kolei powinno byc ustawione na tych kontach aby to dzialalo?