Przekazywanie wiadomości na Gmail

Witam.

Mam pytanie. Otóż chciałem aby z konta mojej grupy studenckiej automatycznie były wysyłane wiadomości na moje konto. Koleżanka ma to ustawione ale u mnie wiadomości nie przychodzą a mam tak samo. Może mi ktoś napisać jak to dokładnie po kolei zrobić aby działało. Chce aby z gmaila wysyłane były na gmaila. Proszę o pomoc

Logujesz się na swojego Gmail’a, przechodzisz do opcji, zakładka “Przekazywanie i POP/IMAP”, zaznaczasz “Przekaż dalej kopię przychodzącej poczty do”, z listy rozwijanej wybierasz nowy adres e-mail (dodajesz swój adres e-mail), klikasz na przycisk “Zapisz zmiany”. W tym momencie powinno już działać.

No właśnie ale wiadomości nie dochodzą pomimo zrobienia tego co napisałeś wyżej…

Sprawdź dokładnie czy wszystkie punkty się zgadzają http://mail.google.com/support/bin/answ … swer=10957

tak dokładnie tak samo robiłem. Mam jeszcze ustawiony filtr, że ma wyświetlac zakładkę “mail grupowy” wiec nie wiem co jest.

Jestem ciekawy, czy na dobrym koncie pracujesz… konfiguracja ma być raczej na mailu grupowym niż na tym prywatnym.

Na mailu grupowym mam właśnie to co pisałeś. Mam dodany mój adres email a także koleżanki. Na swoim koncie mam w filtrach do: wpisałem adres maila grupowego, następnie kliknąłem na kolejny krok a tam zastosuj etykietę i wybrałem mail grupowy. W przekazywaniu POP/IMAP mam wlaczone obydwa.

Alternatywną opcją jest pobieranie przez POP3 na Twoim koncie w Ustawienia>Konta i importowanie>Dodaj konto e-mail POP3 (w Sprawdzaj pocztę za pomocą POP3)

Należy podać dane takie jak przy konfiguracji POP3 w programie pocztowym do konta ‘grupowego’ i koniecznie zaznaczyć opcję Pozostaw wiadomości na serwerze!

ale jak chce to zrobić to wyskakuje komunikat, ze POP nie pozostawia wiadomości na poprzednim koncie tylko je kasuje.

nie mam jak tego sprawdzić, ale gdy wpisze jakis adres i zatwierdzę to w następnym okienku jest opcja opisana tu http://mail.google.com/support/bin/answ … 1290&hl=pl

poza tym to skoro konto ‘grupowe’ to gmail to prawdopodobnie ma ustawione pozostawianie wiadomości na serwerze bez względu jak ustawiono klienta (a jeśli nie to można to zmienić w opcjach)

Nadal nic. Zalożyłem sobie inne konto, zrobilem tak jak kazaliście i jak wysylam z 3 konta na to niby grupowe to nie dostaje zadnych wiadomosci na to moje glowne. Wiec cos chyba jest z tym moim glownym kontem. Czy może ktoś zrobic print screeny jak to po kolei powinno byc ustawione na tych kontach aby to dzialalo?