Przekazywanie wiedzy -jak?

Nie mam tzw. lekkości pióra
Robienie tutoriali, poradników, czy innych wspomagaczy powinno być zrozumiałe i zwięzłe.
Ale okazuje się, że czyste dane techniczne nie działają. Jest masa poradników na YT. Omijam to zawsze szerokim łukiem. Na 100 , raz mi coś pomogło.
Popełniłem kiedyś poradnik do Kodi:


Jak mecze oglądać.

To jest problem czytających ze zrozumieniem, czy piszących nieskładnie?
Czy prostym językiem, czy na siłę wykazywać elokwencję i obce wyrazy.
Albo nie używać za często “czy”
A może po prostu pisać na trzeźwo :slight_smile:

A na KODI można oglądać POLSAT?

Robienie powinno być zwięzłe i zrozumiałe czy może napisany tutorial powinien być zwięzły i zrozumiały
To pierwsza uwaga. Druga to ta że trzeba mieć wiedzę o tym co się pisze.

https://kodiwpigulce.pl/jak-zainstalowac-dodatek-cyfrowy-polsat-go-w-kodi-18-poradnik/
Najbardziej łopatogicznie co znalazłem

To jestem zaskoczony, ja znalazłem na YT całe mnóstwo naprawdę świetnych poradników.
Są to jednak głównie treści po angielsku, z polskich materiałów dobrej jakości kojarzę tylko reduktora szumów, i chyba elektroprzewodnik dla zaczynających przygodę z elektroniką.

Polski YT jest natomiast pełny ‘recenzji’ różnego sprzętu i niestety zdarza się że sprawiają one wrażenie sponsorowanych. Dobrym przykładem jest porównanie recenzji nowych procesorów intela przez gamersnexus kontra recenzje z polskich kanałów.

Procesor przegrywa z jego odpowiednikiem z poprzedniej generacji w wielu testach i zostało to po prostu przemilczane :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wiele kanałów jest wspieranych przez duże platformy handlowe jak x-kom czy morele, więc jest tu ewidentnie konflikt interesów gdy ktoś chciałby opublikować nieprzychylną recenzję.