Przekierowania do niewłaściwego katalogu

Witam, Posiadam stronę gdzie umieściłem gotowy skrypt php. Następnie zgodnie z tokiem postępowania chciałem utworzyć forum, więc sub domena i tworzy się folder w katalogu plików mojej strony nazwany “forum” (forum.mojastrona.pl). I tutaj następuje problem którego nie umiem rozwiązać. Wpisują adres mojego forum czyli forum.mojastrona.pl zostaję przekierowany do forum.mojastrona.pl/forum. Moim oczom pokazuje się komunikat o nieistniejącej stronie. Sprawdziłem przekierowania w phpadmin, nie było żadnych więc to nie to. Plik .htaccess mojego skryptu php umieszczonego na głównej stronie (mojastrona.pl)

<IfModule mod_rewrite.c>
    <IfModule mod_negotiation.c>
        Options -MultiViews
    </IfModule>

    RewriteEngine On

    # Redirect Trailing Slashes...
    RewriteRule ^(.*)/$ /$1 [L,R=301]

    # Handle Front Controller...
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteRule ^ index.php [L]
</IfModule>

Chyba też nie. Co może być problemem?

Znaczy się utworzyłeś subdomenę dla forum i katalog na pliki forum. Domena jest ustawiona na wyświetlanie katalogu? To generalnie nie powinno się haczyć jedno z drugim jeśli jest prawidłowo zrobione.

 

Jaki masz panel na hostingu? Sam tworzy katalog dla subdomeny czy Ty to robisz?

 

Ten .htaccess też masz zagadkowy :slight_smile:

 

Normalnie bym dał:

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.domena.pl$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://domena.pl/$1 [R=301,L]
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

ofc przy przekierowaniu na bez www.

 

Może wywal obydwa .htaccess i sprawdź czy będzie banglało.

 

 

Operuję w DirectAdmin. Jeśli wywalę .htaccess nie działa skrypt php na głównej stronie, to samo tyczy się podmiany kodu na ten który podałeś. Operator hostingu sam tworzy, tz jakiś skrypt odpowiedzialny za to, katalog na plik forum.