Przekierowanie basu

Witam. Mam sterowniki do dźwięku REALTEK AC’97.

Wszystko by było cacy, gdyby nie to, że odnoszę wrażenie, że przekierowuje mi basy częściowo do satelit.

Czy idzie jakoś wyłączyć to przekierowanie? Chcę mieć czysty bas z subwoofera.

Pozdrawiam.

Adq z tego co wiem ludzkie ucho zkonstruwane jest tak że nie wykrywa kierunku basu… znaczy nie wykrywa skąd dociera bas, możesz regulować tylko jego natężenie, więc nie wiem jak możesz słyszeć ze bas jest na satelitach… :?

Bo jak przykładam ucho to przecież słyszę. :wink:

Inna sprawa to taka, że satelitki nie są specjalnie skonstruowane do grania basów.

Adq satelitki chyba woole nie mają głośnika basowego :slight_smile: więc nie wiem co Ty tam słyszysz. Pozatym nawet jeśli słyszysz bas jak przyłożysz ucho to z odleglosci kilku cm już sie miesza i nie słyszsz skąd dżwięk sie wydobywa więc nie ma to różnicy. :slight_smile: Ale to i tak raczej nimożliwe żeby satelity graly bas.

no u mnie jesli wylacze przekierowanie basu to bas idzie na satelitki a to jest bardzo nieprzyjemne, satelitki poprostu charcza. mam sb live i nie bawilem sie sterownikami od AC97 ale moze jest tak jakis suwak od jakich czestotliwosci ma byc przekierowywany bas. poszukaj go i podnies to wyzszej granicy. ja mam ustawione 200Hz

Słuchaj bo to jest tak.

Na pewno to nie jest taki bas jak z subwoofera, bo ma inną częstotliwość.

Tylko że nna takiej częstotliwości powinien JESZCZE grać subwoofer.

Jak miałem sterowniki nvidii to tam była opcja i bas był czysto grany z suba. Ale do gier się nie nadawały bo miały skopaną obsługę EAX, aczkolwiek ładniej grało mp3. Dlatego używam sterowników REALTEKA.

Owszem miesza się, ale np. powsaje taki efekt gdzie w jednym miejscu as jest cichy a w innym miejscu pokoju głośny. Właśnie jest to wina tego, że bas jest częściowo kierowany do satelitek i powstaje tzw. "stała fala’ czy jakoś tak.

EDIT właśnie taki suwak był w sterach od nvidii, ale w realteku za chińskioego smoka go nie widzę :D.

zaraz zaraz że jak ? Stery od nvidii ? :shock: Na pewno dobrze napisałeś ?

Tak są sterowniki od nvidii dla kodeka ac’97 dla płyt głównych opartych o chipset nForce ;). Dobrze napisałem :D.