Przekierowanie CDN i wpływ na indeksacje zdjęć w Google

Mam pytanie do kolegów z branży SEO. Jak załączę plugin CDN Photon w Wordpress to automatycznie obrazki będą wyświetlały się pod różnymi adresami www i czy nie będzie negatywnego wpływu na już zaindeksowane w Google, błędami linków oraz spadkami pozycji?

Będzie oraz będzie miało ogólnie gorszą jakość w kontekście seo, bo będzie to obserwowane dla bota jako kontent obcy. Jeżeli masz możliwość wystaw to na własnej sub domenie, coś w stylu cdn.twoja-domena.pl

Poczytaj:
https://www.semrush.com/blog/must-know-seo-practices-for-content-delivery-networks-cdns/

Właśnie tak myślałem, że po zmianie linkowania Google boot może indeksować osadzone już obrazy z całkowicie innymi adresami, ba co gorsze te adresy w CDN za każdym razem się zmieniają bo po każdej wizycie użytkownika, adres przekieruje automatycznie do najbliższego serwera według lokalizacji odwiedzającego. Czyli moje obawy potwierdziły się. Dziękuję za odpowiedź i pomoc :slight_smile:

Każda lokalizacja chcąc nie chcąc ma swój adres IP. Nadal uważam za dziwne, aby nie można było dla każdego adresu podpiąć osobnej sub-domeny. Taki usługodawca jest raczej niepoważny. Choćby dlatego, że trzeba stosować przy SSL content mieszany, obrazki z innej domeny nie zostaną obięte SSL-em, a to jest jakiś tam potencjalny wektor ataku.