Przekierowanie domeny na email

Witam!

Mam problem - nie wiem jak przekierować domenę na adres email.

posiadam domenę w art.pl jest darmowa dla działalności artystycznej - nie ma jednak żadnego panelu jej obsługi ani związanego z nią DNS. Założyłem więc konto na afraid.org i przy rejestracji domeny wysłałem adresy tego darmowego DNS. Mogę tam bez problemu ustawiać przekierowanie HTTP na IP oraz dowolny adres www, jednak przekierowanie maila można zrobić chyba tylko na serwer a nie na konkretny adres e-mail. Wiem ze jak wykupiłbym inną domenę razem z DNS to jest możliwość powiązania jej ze skrzynką email lub chociaż przekierowywanie emaili na inny adres. Czy można to zrobić w moim przypadku? Czy można wykupić konto na jakimś mailserwerze bez domeny? nie mam możliwości założenia serwera na swoim kompie.

Czy dobrze rozumiem?

Masz domenę w art.pl i darmowy dns.

Chciałbyś aby maile kierowane na adres konto@twoja-domena.art.pl przychodziły do ciebie oraz byś ty mógł wysyłać maile z takim adresem?

Jednocześnie nie masz serwera poczty ani nie chcesz powiązać swojej domeny z komercyjnym serwerem w rodzaju home.pl?

W pierwszej kolejności proponuję przeczytać to:

http://www.art.pl/

oraz skontaktować się z administratorem art.pl

Robisz tak. Jeżeli masz jakikolwiek wplyw na dnsy swojej domeny… a z tego co widze, to masz :slight_smile: to przekierowujesz je na te darmowy serwer DNS, co jak zrozumialem zrobileś. Teraz… nie robisz zadnego przekierowania, tylko dodajesz rekord A w postaci:

domena.art.pl. -> ip

www -> ip

Za pocztę odpowiadają wpisy MX. Jeżeli nie chcesz nigdzie nic sobie kupować, najtańszą opcją bedzie Google Apps gdzie w konfiguracji ustawiasz rekordy MX dla google i aktywujesz sobie google apps dla swojej domeny.

O to chodziło, dzięki wielkie :slight_smile: