Przekierowanie domeny na IP

Witam, chciałbym się zapytać jak przekierować domene na ip, tzn mam domene .pl http://www.psw24.pl i jak wchodzę na ten adres to normalnie przekierowuje ale w pasku z adresem jest: http://91.232.4.18/psw/index.php więc stąd moje pytanie, da się przekierować ją tak aby w pasku było http://www.psw24.pl/psw/index.php ?

konfiguracja serwera :slight_smile:

ale masz przekierowanie na ip

musisz ustawic aby domena wskazywala na docelowe ip teraz wskazuje na 62.146.68.135.

z tego co widze masz domene w az.pl wiec w panelu w konfiguracji dns mozesz do zmienic

Więc jakie dns-y musze tam wpisać ? ip dedyka ?

Musisz wpisać adresy serwerów DNS na których masz zaparkowaną domenę. Możesz skorzystać z np. freedns.42.pl. Dodajesz tam strefę “domena.com”, ustawiasz rekord A o nazwie “@” (czyli domena jako taka) na adres IP dedyka, a w panelu az ustawiasz DNS-y dla domeny na fns1.42.pl i fns2.42.pl.

Ewentualnie możesz jeszcze zmodyfikować strefę dodając rekord CNAME “www” ze wskazaniem na “domena.com.” (kropka na końcu jest ważna!) aby www.domena.com było tym samym co domena.com.

Mógłbyś sprawdzić czy dobrze to skonfigurowałem na tej stronce ? https://freedns.42.pl/

Bo zrobiłem tak jak mi wytłumaczyłeś i nadal nie działa. Login Faza380 Hasło testtest

mozesz miec domene w az i na ich dns wpisz ip dedyka jako rekord A dla domeny

Ok, a w host cos wpisać ?

Dodane 31.01.2012 (Wt) 14:56

ok niby jest ale jak wpisze www.psw24.pl to przekierowuje mnie na http://91.232.4.18 a powinno na http://91.232.4.18/psw/

no to to przekierowanie juz musisz ustawic w roocie folderu na ktory domena wskazuje. najprosciej htaccess lub jakims headerem w php