Przekierowanie domeny na wersję językową strony

Witam,

Mam pytanko do Was, czy jest możliwość zrobienia/przekierowania tak żeby po wpisaniu domeny ładowała się strona/wersja językowa (w tym przypadku Niemiecka)?.

Jest tak zrobione że jest domena

www.nazwa-domeny.com

a wersja językowa jest na

www.nazwa-domeny.com/de

i właśnie chciał bym (jak by się dało oczywiście) że jak wpiszemy domenę

www.nazwa-domeny.com

pojawiła się od razu wersja DE z www.nazwa-domeny.com/de .

Niezależnie od przeglądarki?

htaccess + regula redirect

rediredct 301 www.nazwa-domeny.com/ http://www.nazwa-domeny.com/de/

Nie zależnie od przeglądarki 07-03-2018 by się przydało

Fizyda a jak nie mam dostępu do htaccess?. Bo de facto takiej opcji nie mam, sprawdzałem czy mogę edytować htaccess ale nigdzie nie widzę go na Kreatorze WWW.

Aaaa… bo Ty w temacie hosting :slight_smile:

Wybacz, założyłem, że o desktop chodzi.

To samo uzyskasz przez jakiś panel hostingowy lub przez ftp gdy sam utworzysz plik jeśli go nie masz. To nie jest kwestia tworzenia strony, a konfiguracji serwera www. Znaczy na stronie da się, ale to będzie trudniejsze do zrobienia na pewno, a może nawet niemożliwe w kreatorze (zależy jakim)

1 polubienie

A czy taką możliwość daje Dostawca domeny Home.pl że można przekierować po wpisaniu

www.nazwa-domeny.com

na

www.nazwa-domeny.com/de/

?.

Lepiej zrobić o preferencje języków w przeglądarce i opcjonalnie buttony językowe gdzieś niż o język przeglądarki.

krystian3w tak właśnie jest zrobione że jest wybór języków - ikonki flag ale właśnie nie ukrywam powiem że przydało by się żeby priorytetowo ładowała się strona

www.nazwa-domeny.com/de/

z językiem niemieckim.

1 polubienie

Nie wiem nigdy nie miałem “przyjemności” używania home. Płacisz tyle za hosting, że z takimi pytaniami to powinieneś się udać do nich o pomoc. Za te pieniądze powinni Ci rozwinąć czerwony dywan i odpowiadać w przeciągu 5 minut niezależnie od godziny i dnia tygodnia.

Generalnie w home nic nie działa normalnie więc ja nie mam zamiaru poświęcać czasu na rozwiązywanie podstawowych problemów z tą firmą.

PS. Ponieważ masz hosting w home to prawdopodobnie moje rady Ci się nie przydadzą bo tam wszystko robi się inaczej niż na całym świecie.

http://www.nazwa-domeny.com/index.php
lub
http://www.nazwa-domeny.com/index.html

<?php
header('Location: http://www.nazwa-domeny.com/de', true, 307);
die();
?>

To tak na szybko, możesz jeszcze zrobić, żeby przekierowywał na stronę odpowiednią dla języka przeglądarki, ale to sobie znajdziesz. :wink:

Tak naprawdę to to powinien być mod_rewrite i ładowanie odpowiednich tekstów (w żądanym języku) do wspólnego szablonu. Wówczas /de nie jest adresem tylko parametrem np. ?lang=de i wszystko śmiga.

Niekoniecznie, zależy od typu strony, jeśli chcesz by była indeksowana w wielu językach lepiej zrobić to w osobnych katalogach lub nawet subdomenach (gdy zależy nam na osobnym seo dla każdego języka).

Czym dla SEO różni się:
nazwa-domeny.pl/de (czyli treść z katalogu /de)
od
nazwa-domeny.pl/de (czyli tak naprawdę /index.php?lang=de dzięki mod_rewrite)
?

1 polubienie

Nie zrozumiałem o co Ci chodziło w poprzednim poście.

Naprawdę lepiej po preferencjach języka stron z przeglądarki, po co oglądać chiński interfejs przeglądarki by sprawdzić czy strona ma język chiński.

Nie jestem w stanie wrzucić kodu skryptu PHP, Kreator WWW nie ma opcji dodawania PGP tylko HTML i JS.

Ja jako nie korzystam z domeny Home.pl tylko osoba która ową stronę WWW ma. Ja tylko że tak powiem nadzoruje tą stronę. Z tego co wiem co pisałem do Home.pl w innej sprawie (dotyczącej domeny) do tej pory nie odpowiedzieli, a pisałem 6 lipca br.

Także się nie da dodać parametru, jak się wrzuci język są trzy na stronie PL, DE i EN to jest tylko adres

www.nazwa-domeny.com - wersja PL
www.nazwa-domeny.com/de - wersja niemiecka
www.nazwa-domeny.com/en - wersja angielska

.

Czyli coś mi się widzi że tak naprawdę może się nie da zrobić tak żeby przekierować priorytetowo język na DE po wpisaniu adresu strony WWW.

W pierwszej kolejności musisz przenieść pl do /pl inaczej zablokujesz dostęp do strony pl.
Niestety tak to już jest jak się stronę wyklikuje, to co jest proste do zrobienia da się wyklikać, ale traci się większość bardziej zaawansowanych możliwości dostosowania witryny. Dodatkowo tego typu kreatory praktycznie uniemożliwiają przeniesienie strony na inny hosting.

Co do supportu home to przykro mi, ale wiedziałem, że Ci nie pomogą. Ja się home nie tykam, ale lubię poczytać komentarze jak to ludzie płacący miliony monet za hosting i domeny w tej firmie piszą, ze nie mogą zrobić podstawowych opcji. Szczerze to mnie już to nawet bawi.

1 polubienie

Ale reklamy mają wszędzie :wink:

Nie da się ukryć że z tego co widzę to faktycznie na Kreatorze WWW nie ma dużo opcji żeby ułatwić pracę.

Podobnie jest w Home.pl, że ciężko się z nimi porozumieć, oni swoje, Klient swoje.