Przekierowanie domeny

Witam

 

Mimo że jestem informatykiem i wiem co to DNS, to mózg mi chyba dzisiaj padł bo nie potrafię rozwiązać prostego problemu i jak zwykle szukając w google zadaję pytanie w tak pewnie pokręcony sposób że już godzinę czytam jakieś fora, poradniki i nie trafiam nigdzie na odpowiedź na moje zagadnienie.

 

Otóż. Posiadam stronę internetową. Jest ona na serwerze boo.pl

Wykupiłem kiedyś domenę na 123-reg.com i utworzyłem przekierowanie 302 na adres z serwera boo.pl

(inaczej mówiąc wpisując www.mojastrona.com trafiałem na www.adresiktakizupelniebeznajdziny122334.boo.pl)

Poniewaz 302 obsluguje ramki, to adres pozostał spokojnie ten sam w pasku adresu: www.mojastrona.com, ale jak to z ramkami, nie dziala odswiezanie czy nawigacja po stronie bo odswiezamy ramke a nie strone w ramce. Nie dzialaja oczywiscie podstrony jak www.mojastrona.com/kontakt.html tylko zawsze bylismy na www.mojastrona.com

 

Ale że w końcu kończę odnawiać stronę to chciałem żeby wszystko miało ręcę i nogi.

Otóż w 123-reg.com mam panel DNS (tam gdzie mam domenę) i podobny panel mam na www.boo.pl który hostuje moją stronę.

 

Jak mogę bezboleśnie tak ustawić żeby www.mojastrona.com wyświetlała mi stronę z boo.pl, ale żeby adresu boo.pl nie było widać i żeby podstrony też miały swoje “nowe nazwy” ?

U usługodawcy co masz domenę (123-reg.com) to w zarządzaniu DNS masz wpisane DNSy ich czy z boo.pl ??

Ja też korzystam z podobnej konfiguracji tzn domenę mam gdzie indziej a hosting gdzie indziej i wszystko jest ustawione po stronie domeny tzn: U usługodawcy domeny są wpisane DNSy jakie mi podał usługodawca hostingu i wszystko jest OK bo tak ma być.  Strona jest widziana normalnie pod adresem jaką mam domenę. 

PS. Jeżeli w tej chwili masz inaczej - a chyba tak, to po zmianie zacznie to tak być raczej za kilka godzin 

 

 

Dziękuję że zajrzałeś

 

No właśnie nie wiem w którą stronę ustawiać. Czy na 123-reg podać IP dnsów od boo.pl czy w drugą stronę ? :slight_smile:

Spróbuje wstawić dnsy od boo.pl w panelu na 123-reg, zobaczymy co z tego wyjdzie

Tylko tak jak przed chwilą dopisałem wyżej - nie możesz żądać aby od razu ci to działało - chwila cierpliwości co może też oznaczać kilka godzin :slight_smile:

Serwery DNS mogą się odświeżać do 48h, zazwyczaj jest to max 24, a w praktyce kilka godzin, ale wszystko zależy od konfiguracji masy rzeczy i co użytkownik czas może być inny. Jak chcesz szybciej sprawdzić u siebie to odśwież stronę Ctrl+F5, powinno to wyczyścić też cache dns w przeglądarce.

Co do rozwiązania to tak jak już padło w 123 ustaw serwery DNS boo.

Tak też na razie zrobiłem. Jedyne czego dalej nie jestem pewien to czy dalej muszę mieć włączone przekierowanie 301/302 ? Czy należy je wyłączyć? Druga sprawa, na boo.pl pewnie muszę “podpiąć domenę” aby zapytania o tą domenę były kierowane do mojego konta. Zobaczymy. Nie wiem czy CTRL+F5 załatwia sprawę jeśli nie jest to kwestia cache.

1/ ctrl+f5 to cache przeglądarki

Tak musisz podpiąć domenę na boo, na 123 jak już zmienisz serwer dns dla domeny przekierowania nie będą istotne. W praktyce wygląda to tak, że wszystkie zasady czyli przekierowania subdomeny czy inne duperele są przechowywane na serwerze dns którego adres podajesz w konfiguracji samej domeny. Jeśli zmieniasz adres to obowiązują reguły z tego nowego serwera, a tamtego nikt nie odpytuje więc nie mają one znaczenia. Możesz je usunąć ale jak zostawisz nic się nie stanie.

Ok. wg testów DNS, domena została przeniesiona ale wyświetla mi się niestety adres serwera hostingowego :confused: Szukam własnie dlaczego

edit:

No i pogubiłem się albo przez te tysiące zmian które dzisiaj robiłem to już wszystko się pogubiło. Na hostingu jest panel Vesty (odkryłem to dosyć przypadkowo). Nie wiem czy zaraz nie skończy się tak że zmienię hosting bo boo.pl doprowadza mnie do szału za brak kompletnego wsparcia aby wiedzieć gdzie co zrobić, a ich strona Pomocy była ostani raz aktualizowana chyba z 10 lat temu i jest tak nieadekwantna do ich obecnej Vesty że szybciej sobie zainstaluje sam serwer, postawię VestaPanel i zrobi sam serwer www zamiast uporać się z ich namieszanymi nazwami i poradami (po co ja to u nich czytam to ja nie wiem).

Edit2:

Powiem tak - może mój sposób myślenia jest inny albo sam już nie wiem. Nie powinno być właśnie na odwrót?

Że na hostingu boo.pl wskazuje że nameserver dla tej strony jest na 123-reg?

Strona jest na hostowana na boo.pl i ma brzydką nazwę. Na 123-reg mam ładną nazwę.

 Żeby podpiąć domenę pod hosting należy:

  1. Zalogować się do panelu hostingowego

Ok. Zobaczymy za 24 godziny. Na razie nie wiem jak ale w public_html mam puściutko :smiley: :smiley:

Całe szczęście że gdzieś w tym całym amoku całodziennej walki zrobiłem pełną kopię. Teraz pozostaję upload i lecimy od nowa. Tak czy siak - odezwę się pewnie jutro czy wszystko działa.

Ktoś podpowie jakiś dobry hosting na jedną stronę z dwiema domenami, jedną bazą MySQL na wordpressa?

Pojemność konta nie musi być większa niż 5 GB, transfer rzędu 5GB na miesiąc też starczy.

Ostatnio głośno że jedna platforma padła (2be.pl?) a z boo.pl jestem zadowolony tylko z uptime i braku downtime’ów (jedno nie wyklucza drugiego, bo uptime może być długi, ale downtime są częste ale krótkie)

A generalnie to radzę z takimi tematami zawsze uderzać do hostingu - raczej szybko pomagają.

Bo zresztą to nie był temat, który miałby im sprawić specjalne trudności.

Już wszystko działa. Hosting nie ma zbytnio opcji komunikacji z kimkolwiek :smiley: