Przekierowanie ip wewnetrznego na zewnetrzne

Siemka. Mam wewnetrzne ip 192.168… i chcialbym je przekierowac na zewnetrzne ktore mam na stronie whatismyip.co. Da sie cos takiego zrobic czy cos?

xD … nie

To zależy czy masz routera on nadał i te wewnętrzne ip twojemu komputerowi czy też wewnętrzne IP nadal ci twój ISP.

Jeśli masz router to możesz zrobić w nim przekierowanie wybranych portów dla programów które tego potrzebują lub dodać swój wewn IP do DMZ (strefa zdemilitaryzowana - nie wszystkie routery mają taką opcję).

Jeśli to ISP nadał ci ten IP to nie przekierujesz go, możesz tylko prosić ISP o przekierowanie wybranych portów ale robią to niechętnie i często odpłatnie.

scripter1 przeczytaj jeszcze raz o co jest pytanie :stuck_out_tongue: Ta osoba chce, żeby na stronie http://www.whatsmyip.org/ był widoczny adres IP jego komputera z lokalnej sieci (czyli w tym wypadku 192.168… ), a nie przekierowywać wybrane porty na swój komputer w tej sieci.

matzu , dla mnie pytanie było jasne i czytelne: kolega chce przekierować ip wewnętrzne na zewnętrzne (nic nie pisał że chce aby to wewnętrzne było widoczne na zewnątrz) co jest jak najbardziej możliwe w opisanych przeze mnie warunkach - wiedza z zakresu sieci komputerowych się kłania.

Chyba że elvisek11 faktycznie chce żeby na zewnątrz sieci był widoczny jego wewnętrzny ip tylko źle to opisał - w takim wypadku to nie jest możliwe.

elvisek11 , jakbyś napisał co chcesz osiągnąć to wszystko by było jasne.

tikrit , widzę że sam nie wiesz co piszesz i nie masz o sprawie bladego pojęcia - poszukaj sobie informacji o przekierowaniu ip/portów.

Wracając do meritum to tu jest podobny temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1163358.html

chce postawic serwer do gry ale mam ip wew. i nikt sie nie moze polaczyc z innego ip tylko takie jakie ja mam 192.168… jak zrobic zeby mogli sie loczyc wszyscy?

przekieruj na routerze port na którym jest uruchomiony serwer gry na swoje 1092.168.1.1 czy tam 192.168.1.2…

W tedy jak ktoś chce się podłączyć - podaje twoje IP zewnętrzne, a router go kieruje do Ciebie.

Kolego już masz odpowiedź w tym temacie, chodzi o przekierowywanie portów (jednak nie wiesz co to jest). W pierwszym poście źle opisałeś o co Ci chodzi. Potencjalnym użytkownikom swojego serwera, żeby mogli się z Tobą połączyć, będziesz podawać adres IP Twojego routera (ten zewnętrzny) oraz numer portu, który będzie przekierowywany na Twój komputer, na którym stoi serwer gry, w tej Twojej lokalnej (czytaj domowej) sieci. To będzie działać na bank! (ja w ten sposób stawiałem serwer www).

Wszelkie serwery to najlepiej stawiaj w DMZ jeśli twój router to oferuje.

Pozdrawiam!

matzu , jak odblokowac porty?

Nie odblokować tylko przekierować a jak to dowiesz się z instrukcji obsługi twojego routera albo zajrzyj do tej instrukcji.

Pozdrawiam!