Przekierowanie ip wewnetrznego na zewnetrzne

(Darek9195) #1

Siemka. Mam wewnetrzne ip 192.168..... i chcialbym je przekierowac na zewnetrzne ktore mam na stronie whatismyip.co. Da sie cos takiego zrobic czy cos?

(Tomek Matz) #2

xD … nie

(scripter1) #3

To zależy czy masz routera on nadał i te wewnętrzne ip twojemu komputerowi czy też wewnętrzne IP nadal ci twój ISP.

Jeśli masz router to możesz zrobić w nim przekierowanie wybranych portów dla programów które tego potrzebują lub dodać swój wewn IP do DMZ (strefa zdemilitaryzowana - nie wszystkie routery mają taką opcję).

Jeśli to ISP nadał ci ten IP to nie przekierujesz go, możesz tylko prosić ISP o przekierowanie wybranych portów ale robią to niechętnie i często odpłatnie.

(Tomek Matz) #4

scripter1 przeczytaj jeszcze raz o co jest pytanie :stuck_out_tongue: Ta osoba chce, żeby na stronie http://www.whatsmyip.org/ był widoczny adres IP jego komputera z lokalnej sieci (czyli w tym wypadku 192.168… ), a nie przekierowywać wybrane porty na swój komputer w tej sieci.

(scripter1) #5

matzu , dla mnie pytanie było jasne i czytelne: kolega chce przekierować ip wewnętrzne na zewnętrzne (nic nie pisał że chce aby to wewnętrzne było widoczne na zewnątrz) co jest jak najbardziej możliwe w opisanych przeze mnie warunkach - wiedza z zakresu sieci komputerowych się kłania.

Chyba że elvisek11 faktycznie chce żeby na zewnątrz sieci był widoczny jego wewnętrzny ip tylko źle to opisał - w takim wypadku to nie jest możliwe.

elvisek11 , jakbyś napisał co chcesz osiągnąć to wszystko by było jasne.

(scripter1) #6

tikrit , widzę że sam nie wiesz co piszesz i nie masz o sprawie bladego pojęcia - poszukaj sobie informacji o przekierowaniu ip/portów.

Wracając do meritum to tu jest podobny temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1163358.html

(Darek9195) #7

chce postawic serwer do gry ale mam ip wew. i nikt sie nie moze polaczyc z innego ip tylko takie jakie ja mam 192.168… jak zrobic zeby mogli sie loczyc wszyscy?

(Zulowski) #8

przekieruj na routerze port na którym jest uruchomiony serwer gry na swoje 1092.168.1.1 czy tam 192.168.1.2…

W tedy jak ktoś chce się podłączyć - podaje twoje IP zewnętrzne, a router go kieruje do Ciebie.

(Tomek Matz) #9

Kolego już masz odpowiedź w tym temacie, chodzi o przekierowywanie portów (jednak nie wiesz co to jest). W pierwszym poście źle opisałeś o co Ci chodzi. Potencjalnym użytkownikom swojego serwera, żeby mogli się z Tobą połączyć, będziesz podawać adres IP Twojego routera (ten zewnętrzny) oraz numer portu, który będzie przekierowywany na Twój komputer, na którym stoi serwer gry, w tej Twojej lokalnej (czytaj domowej) sieci. To będzie działać na bank! (ja w ten sposób stawiałem serwer www).

(roobal) #10

Wszelkie serwery to najlepiej stawiaj w DMZ jeśli twój router to oferuje.

Pozdrawiam!

(Darek9195) #11

matzu , jak odblokowac porty?

(roobal) #12

Nie odblokować tylko przekierować a jak to dowiesz się z instrukcji obsługi twojego routera albo zajrzyj do tej instrukcji.

Pozdrawiam!