Przekierowanie ip wewnętrznego


(Haked00) #1

Witam mam problem z moim routerem, mianowicie to posiadam router GetNet 324WA (http://getnet.com.tw/products_GA-324WA.B.html) mam 3 laptopy 1 pc'ta i 1 serwer dedykowany.Router ten robi sobie wewnetrzne ip wiec chciałbym żeby gdy ktoś wpisuje moje zewnętrzne ip to przekierowywało go na wyznaczone wewnętrzne ip mojego dedyka, np:192.168.1.2.Wiec powiem tak posiadam w routerze opcje DMZ wpisuje do niej adres mojego serwera ale gdy wpisuje ip zewnetrzne do przegladarki to wchodzi domyślne ip routera 192.168.1.1 czyli konfiguracja , porty w virtual server też przekierowywuje na wyznaczone ip i nic.Nie mam już siły to tego routera, dodam jeszcze ze w dedyku sam skonfigurowałem sobie ip żeby DHCP nie dawało za każdym razem innego ip wewnętrznego, mój net to netia 6mb zmiene ip zrobiłem sobie domene na dyndns.org i dodałem do routera do opcji ddns ale tez nie robi żadnego przekierowania.Jeszcze dodaje moją konstrukcje.

Z laptopa nr 1 gdy wpisuje adres ip 192.168.1.2 do przegladarki strona nie działa tak jak by nie istniała, ale gdy ten adres wpisze do podłączenia sie do zdalnego pulpitu łaczy sie i jest ok przez domene dns (dyndns.org) juz nie da sie połączyc, a gdy dns wpisze do przeglądarki przekierowywuje na konfiguracje routera zamiast na 192.168.1.2

Kumpel sprawdzał u siebie na zewnętrznym ip mój adres zewnętrzny i domenę i nic nie dział wogóle nie robi przekierownia.

kopiah.th.png

polaczenie.th.png

beztytuulyb.th.png

^^^^^(Z laptopa nr 1)^^^^^

71709508.th.png


(Key) #2

Cześć,

Czasem zdarzają się tak toporne routery i nic na nie nie poradzisz. o firmware nie pytam, bo z Twojego rzeczowego opisu i obrazków podejrzewam, że na pewno aktualizowałeś, jeżeli istnieje. Można jeszcze pokombinować z jakimś klientem DynDns (np. No-IP) instalowanym na komputerze i jedynie przekierowaniu portów na routerze.

Pozdrawiam,

K.


(roobal) #3

Z własnej sieci nie połączysz się przez publiczne IP z serwerem, to się często zdarza. Sprawdź działanie serwera spoza sieci.

Pozdrawiam!


(Haked00) #4

Kumpel sprawdzał u siebie na zewnętrznym ip mój adres zewnętrzny i domenę i nic nie działa w ogóle nie robi przekierownia.


(roobal) #5

Serwer jest w DMZ czy przekierowujesz porty? Serwer jest włączony? Zapora sieciowa serwera nie blokuje połączeń przychodzących?

Pozdrawiam!


(Haked00) #6

Serwer czyli 192.168.1.2 jest wpisany do DMZ serwer jest włączony


(roobal) #7

Pisałeś wcześniej, że przekierowałeś też porty i wywnioskowałem, że kierujesz porty jednocześnie z DMZ, być może to się kłóci. Pozostaje jeszcze tylko sprawdzić zaporę sieciową serwera czy dopuszcza ruch przychodzący na danym porcie.

Co do DynDNS, to wydaje mi się, że w ofercie bezpłatnej masz możliwość korzystania tylko z usługi www, dlatego zdalny pulpit może nie działać przez domenę.

Pozdrawiam!


(Haked00) #8

71709508.th.png


(roobal) #9

Jeszcze mi tak na myśl przyszło, czy w routerze nie masz czasem aktywnej opcji SPI. Jeśli tak, to prawdopodobnie blokuje ona zarówno przekierowanie portów, jak i DMZ.

Pozdrawiam!


(Haked00) #10

W jakiej zakładce ta opcja może być bo nie znalazłem. Jest tylko opcja SIP


(roobal) #11

Szukaj w ustawieniach firewall.

Pozdrawiam!


(Haked00) #12

router3.th.png


(roobal) #13

SIP to jest protokół. Co masz w Advance?

Pozdrawiam!


(Haked00) #14

18385225.th.png


(roobal) #15

W takim razie nie mam pojęcia w czym leży problem.

Pozdrawiam!


(Haked00) #16

1 problem już rozwiązałem, mój antywirus Eset nod32 ma własnego firewala który blokował połaczenia.Jeszcze jedno teraz chce aby mój router przekierowywał ip zewnętrzne na wewnętrzne, DMZ właczone a dalej nie robi przekierowania na ustalone ip.

-- Dodane 09.01.2011 (N) 20:02 --

Problem rozwiazany temat do zamkniecia.

Pozdrawiam!