Przekierowanie ip wewnętrznego

Witam mam problem z moim routerem, mianowicie to posiadam router GetNet 324WA (http://getnet.com.tw/products_GA-324WA.B.html) mam 3 laptopy 1 pc’ta i 1 serwer dedykowany.Router ten robi sobie wewnetrzne ip wiec chciałbym żeby gdy ktoś wpisuje moje zewnętrzne ip to przekierowywało go na wyznaczone wewnętrzne ip mojego dedyka, np:192.168.1.2.Wiec powiem tak posiadam w routerze opcje DMZ wpisuje do niej adres mojego serwera ale gdy wpisuje ip zewnetrzne do przegladarki to wchodzi domyślne ip routera 192.168.1.1 czyli konfiguracja , porty w virtual server też przekierowywuje na wyznaczone ip i nic.Nie mam już siły to tego routera, dodam jeszcze ze w dedyku sam skonfigurowałem sobie ip żeby DHCP nie dawało za każdym razem innego ip wewnętrznego, mój net to netia 6mb zmiene ip zrobiłem sobie domene na dyndns.org i dodałem do routera do opcji ddns ale tez nie robi żadnego przekierowania.Jeszcze dodaje moją konstrukcje.

Z laptopa nr 1 gdy wpisuje adres ip 192.168.1.2 do przegladarki strona nie działa tak jak by nie istniała, ale gdy ten adres wpisze do podłączenia sie do zdalnego pulpitu łaczy sie i jest ok przez domene dns (dyndns.org) juz nie da sie połączyc, a gdy dns wpisze do przeglądarki przekierowywuje na konfiguracje routera zamiast na 192.168.1.2

Kumpel sprawdzał u siebie na zewnętrznym ip mój adres zewnętrzny i domenę i nic nie dział wogóle nie robi przekierownia.

kopiah.th.png

polaczenie.th.png

beztytuulyb.th.png

^^^^^(Z laptopa nr 1)^^^^^

71709508.th.png

Cześć,

Czasem zdarzają się tak toporne routery i nic na nie nie poradzisz. o firmware nie pytam, bo z Twojego rzeczowego opisu i obrazków podejrzewam, że na pewno aktualizowałeś, jeżeli istnieje. Można jeszcze pokombinować z jakimś klientem DynDns (np. No-IP) instalowanym na komputerze i jedynie przekierowaniu portów na routerze.

Pozdrawiam,

K.

Z własnej sieci nie połączysz się przez publiczne IP z serwerem, to się często zdarza. Sprawdź działanie serwera spoza sieci.

Pozdrawiam!

Kumpel sprawdzał u siebie na zewnętrznym ip mój adres zewnętrzny i domenę i nic nie działa w ogóle nie robi przekierownia.

Serwer jest w DMZ czy przekierowujesz porty? Serwer jest włączony? Zapora sieciowa serwera nie blokuje połączeń przychodzących?

Pozdrawiam!

Serwer czyli 192.168.1.2 jest wpisany do DMZ serwer jest włączony

Pisałeś wcześniej, że przekierowałeś też porty i wywnioskowałem, że kierujesz porty jednocześnie z DMZ, być może to się kłóci. Pozostaje jeszcze tylko sprawdzić zaporę sieciową serwera czy dopuszcza ruch przychodzący na danym porcie.

Co do DynDNS, to wydaje mi się, że w ofercie bezpłatnej masz możliwość korzystania tylko z usługi www, dlatego zdalny pulpit może nie działać przez domenę.

Pozdrawiam!

71709508.th.png

Jeszcze mi tak na myśl przyszło, czy w routerze nie masz czasem aktywnej opcji SPI. Jeśli tak, to prawdopodobnie blokuje ona zarówno przekierowanie portów, jak i DMZ.

Pozdrawiam!

W jakiej zakładce ta opcja może być bo nie znalazłem. Jest tylko opcja SIP

Szukaj w ustawieniach firewall.

Pozdrawiam!

router3.th.png

SIP to jest protokół. Co masz w Advance?

Pozdrawiam!

18385225.th.png

W takim razie nie mam pojęcia w czym leży problem.

Pozdrawiam!

1 problem już rozwiązałem, mój antywirus Eset nod32 ma własnego firewala który blokował połaczenia.Jeszcze jedno teraz chce aby mój router przekierowywał ip zewnętrzne na wewnętrzne, DMZ właczone a dalej nie robi przekierowania na ustalone ip.

Dodane 09.01.2011 (N) 20:02

Problem rozwiazany temat do zamkniecia.

Pozdrawiam!