Przekierowanie na linkbucks- Mozilla Firefox

Witam tak jak w temacie, mam problem z przekierowywaniem stron na linkbucks. Problem ten występuje na komputerze stacjonarnym oraz na laptopie. Próbowałem to zwalczać już Malwarebytes, adwcleanere i niestety nic to nie daje. Dodam też, że nie mogę wejść w wyszukiwarkę google. Wklejam loga z laptopa oraz z kompa stacjonarnego. Proszę o pomoc.

 

Laptop

http://www.wklej.org/id/1249765/ OTL

http://www.wklej.org/id/1249767/ Extras

 

Komp

http://www.wklej.org/id/1249771/

 

Edit. Na stacjonarnym zauważyłem, że nie mogę usuwać programów w panelu sterowania.

Witam, przedwczoraj miałem ten sam problem, też mnie przekierowywało na tą stronę. Powiem ci tak, antywiry, antymalware tego nie usuną.  Jaki masz system operacyjny? Jeśli masz XP to wykonaj następujące działanie:

127.0.0.1     linkbucks.com

To jest poważniejsza sprawa.Zarażone są serwery operatora.

A nie wystarczy zmienić DNSów na inne? W tym wypadku zostanie tylko używana infrastruktura operatora (kable itp.) a zapytania DNS będą kierowane do innego usługodawcy.

 

A ktoś zgłaszał to do operatora? To jest prawdopodobnie najprostsze rozwiązanie.

Zgłaszałem do operatora to mi powiedział, że musiało mi to przez przeglądarkę wejść z jakąś aktualizacją. Na stacjonarnym mam XP, na laptopie mam Windows 8. Zrobiłem tak jak radził extrek100 i faktycznie na XP na mozilli przekierowywanie na pierwszy rzut oka nie występuje jednak dalej nie mogę wejść w google i youtube.

 

Sprawdź po zmianie serwerów DNS np. na Google: http://www.fixitpc.pl/topic/784-zmiana-adresow-dns/

Zmieniłem adres DNS na komputerze (laptop się reinstaluje) i na Operze mogę już z poziomu wpisywania adresu wchodzić na google i youtube, ale na mozilii dalej nie mogę na te strony wejść. Jedynie na mozilli po zmianie adresów DNS mogę już z poziomu wyszukiwarki google (tej która jest obok paska do wpisywania adresów www) wyszukiwać strony i na nie wchodzić, jednak dalej youtube i google nie działają.

Reset Firefoxa:  Pomoc-Informacje dla pomocy technicznej-Zresetuj program Firefox

Firefox na ten moment działa już dobrze przekierowań nie ma, google i youtube wchodzi normalnie. Na laptopie na windows 8 adres DNS zmienia się w tym samym miejscu jak w 7? Czy w tym samym miejscu też mam zablokować linkbucks (gdyby taki wystąpił na lapku) jak pisał extrek100?   Dzięki za pomoc w uratowaniu stacjonarnego :slight_smile:

Chciałem tylko dodać że u mnie było ciekawiej bo na XP działały mi wszystkie strony (tylko było przekierowanie do link bucks) natomiast na 7 (mam 2 systemy na jednym kompie) nie działały google oraz facebook. I dodanie tego adresu do hosts pomogło mi na XP i na 7. Ja korzystam z Firefox, Chrome i SRW Iron (Niemiecka wersja Chrome)

Zrobiłem reinstal lapka i na pierwszy rzut oka działa wszystko dobrze, nie ma co dzięki, bo męczyłem się z tym cały weekend