Przekierowanie na linkbucks- Mozilla Firefox


(Mati Fifa08) #1

Witam tak jak w temacie, mam problem z przekierowywaniem stron na linkbucks. Problem ten występuje na komputerze stacjonarnym oraz na laptopie. Próbowałem to zwalczać już Malwarebytes, adwcleanere i niestety nic to nie daje. Dodam też, że nie mogę wejść w wyszukiwarkę google. Wklejam loga z laptopa oraz z kompa stacjonarnego. Proszę o pomoc.

 

Laptop

http://www.wklej.org/id/1249765/ OTL

http://www.wklej.org/id/1249767/ Extras

 

Komp

http://www.wklej.org/id/1249771/

 

Edit. Na stacjonarnym zauważyłem, że nie mogę usuwać programów w panelu sterowania.


(extrek100@gmail.com) #2

Witam, przedwczoraj miałem ten sam problem, też mnie przekierowywało na tą stronę. Powiem ci tak, antywiry, antymalware tego nie usuną.  Jaki masz system operacyjny? Jeśli masz XP to wykonaj następujące działanie:

127.0.0.1     linkbucks.com


(Acorus) #3

To jest poważniejsza sprawa.Zarażone są serwery operatora.


(tomeeek64) #4

A nie wystarczy zmienić DNSów na inne? W tym wypadku zostanie tylko używana infrastruktura operatora (kable itp.) a zapytania DNS będą kierowane do innego usługodawcy.

 

A ktoś zgłaszał to do operatora? To jest prawdopodobnie najprostsze rozwiązanie.


(Mati Fifa08) #5

Zgłaszałem do operatora to mi powiedział, że musiało mi to przez przeglądarkę wejść z jakąś aktualizacją. Na stacjonarnym mam XP, na laptopie mam Windows 8. Zrobiłem tak jak radził extrek100 i faktycznie na XP na mozilli przekierowywanie na pierwszy rzut oka nie występuje jednak dalej nie mogę wejść w google i youtube.

 


(Acorus) #6

Sprawdź po zmianie serwerów DNS np. na Google: http://www.fixitpc.pl/topic/784-zmiana-adresow-dns/


(Mati Fifa08) #7

Zmieniłem adres DNS na komputerze (laptop się reinstaluje) i na Operze mogę już z poziomu wpisywania adresu wchodzić na google i youtube, ale na mozilii dalej nie mogę na te strony wejść. Jedynie na mozilli po zmianie adresów DNS mogę już z poziomu wyszukiwarki google (tej która jest obok paska do wpisywania adresów www) wyszukiwać strony i na nie wchodzić, jednak dalej youtube i google nie działają.


(Acorus) #8

Reset Firefoxa:  Pomoc-Informacje dla pomocy technicznej-Zresetuj program Firefox


(Mati Fifa08) #9

Firefox na ten moment działa już dobrze przekierowań nie ma, google i youtube wchodzi normalnie. Na laptopie na windows 8 adres DNS zmienia się w tym samym miejscu jak w 7? Czy w tym samym miejscu też mam zablokować linkbucks (gdyby taki wystąpił na lapku) jak pisał extrek100?   Dzięki za pomoc w uratowaniu stacjonarnego :slight_smile:


(extrek100@gmail.com) #10

Chciałem tylko dodać że u mnie było ciekawiej bo na XP działały mi wszystkie strony (tylko było przekierowanie do link bucks) natomiast na 7 (mam 2 systemy na jednym kompie) nie działały google oraz facebook. I dodanie tego adresu do hosts pomogło mi na XP i na 7. Ja korzystam z Firefox, Chrome i SRW Iron (Niemiecka wersja Chrome)


(Mati Fifa08) #11

Zrobiłem reinstal lapka i na pierwszy rzut oka działa wszystko dobrze, nie ma co dzięki, bo męczyłem się z tym cały weekend