Przekierowanie połączeń przychodzących na komputer sieci lokalnej

Mam postawionego NginX’a na komputerze podłączonym do routera. Próbuję ustawić przekierowywanie połączeń przychodzących, jednak nie udaje mi się to. Mój router to B315s-22, chodzi konkretniej o przekierowanie portu 80 routera na port 80 mojego komputera. Do testowania używam tego http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ Cały czas dostaję informację, że port jest zamknięty. Jak mogę to ustawić?

Wrzuć screeny co ustawiłeś (Screeny z przekierowania i screeny z firewalla).

//poprawka, lepszy hosting

http://iv.pl/images/19388162576347162179.png

http://iv.pl/images/60951830594854604140.png

Próbowałem też z włączonym firewallem i restartowałem router.

 

Takie małe pytanko: adres IP zewnętrzny masz prywatny czy publiczny ?

Cóż, ww. strona pokazuje mi, że moje zewnętrzne IP zmienia się co restart routera, więc wydaje mi się, że jest publiczny, w dodatku łącze się przez LTE.

No to się nie da, nie kojarzę aby któryś dostawca umożliwiał przekierowanie portów z zewątrz.

No - to nie do końca musi być prawda. Co prawda nie wiem jak to jest z tym obecnie (może się coś zmieniło) - ale dwa lata temu, LTE (przynajmniej w Plusie) otrzymywało IP z puli wewnętrznej operatora (to że jest zmienne - to oczywistość związana ze stosowaniem DHCP), a IP zewnętrzne było dodatkowo płatne. Tak czy siak - jeśli IP jest z puli adresów wewnętrznych operatora - to przekierowanie portu na routerze nic ci nie da,

Właśnie sprawdziłem, dostaję IP od operatora, schowane za firewallem :frowning: Dzięki za pomoc.

Przekierowanie wygląda, że i tak jest wyłączone. Operatorzy sieci komórkowych od jakiegoś czasu niechętnie rozdają publiczne IP, a niektórzy nawet nie mają w ofercie możliwości wykupienia publicznego IP. Jeśli operator stosuje NAT, to z tego co zauważyłem IP rzadko jest zmieniane. Jeśli masz zmienne IP co restart modemu, to prawdopodobnie masz publiczne IP. Zmienne IP przy NAT byłoby trochę upierdliwe, szczególnie przy PPP. No chyba, że dostajesz adres z klasy A 10.x.x.x i ten adres miałeś na myśli. Pokaż status routera.

Szczerze mówiąc, siecią zajmuje się dość krótkiego czasu i nie wiem, o co chodzi ze statusem? Co tam powinno być? To jest to?

http://iv.pl/images/69926646070622000262.png