Przekierowanie portów działa tylko lokalnie

Witam.

Posiadam Raspberry Pi B. Mam na niej zainstalowany serwer Apache. W ruterze (Edimax LT-6408n) ustawiłem przekierowanie portu 80 na lokalne (statyczne) IP Raspberry. Niestety strona jest dostępna pod adresem routera, ale tylko z sieci lokalnej. Jak łaczę się z innej sieci to nie odnajduje serwera. Próbowałem też ze strefą zdemilitaryzowaną, ale ten sam efekt. Co robię nie tak?

Jaki masz internet? Jesli bezprzewodowy(LTE) - wnioskuje po routerze(popularny model polsatu) to żadnych szans.

Potrzebujesz publicznego IP bodaj zmienne ale publiczne, a internety mobilne są w podsieci za firewallami itd. więc musiałbyś np. Plusa poprosić by włączyli na swoich routerach przekierowanie konkretnego portu dokładnie na Ciebie - a to niemożliwe.

Gdybyś miał kablówkę i publiczne IP(jeszcze lepiej stałe) to jak najbardziej, nie mam pewności czy miałbyś odblokowane porty czy tylko 80, 8080 ewentualnie 21(FTP) ale dałoby sie z tym coś zrobić.

Rozwiązaniem byłoby wykupić serwer VPN i podpiąć do Twojej sieci przy pomocy klienta na komputerze,

Rozwiązaniem darmowym na udostępnianie plików własnej chmury jest np. LaCie Home w ten sposób podpinałem LaCie Internet Space 1TB do Edimax 3G-6200n :wink:

Pewnie w Rabspery Pi istnieje możliwość instalacji klienta VPN - ale nie znam się na tym i wolałbym nie namieszać.

Mam nadzieje że cokolwiek z podpowiedzią trafiłem :wink:

Tak, mam internet bezprzewodowy HSPA+. Szkoda, że się nie da przekierować portów. Poczytam i spróbuję jeszcze z VPN.