Przekierowanie portów IIS na Horizonie UPC

Witam.

Od wczoraj jestem “szczęśliwym” posiadaczem usług UPC wraz z routero-dekoderem Horizon.

Posiadam w domu server na W2008, na którym mam VPN i udało mi się przekierować port, by łączyć się z zewnątrz.

Teraz przyszedł czas na IIS, na razie celuje w HTTP, ustawiłem przekierowanie portu 80 na adres serwera, ale jakoś pod IP zewnętrzym nadal nie można nic wyświetlić.

 

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/port-forwarding-o6649/

 

Mógłby ktoś mi podpowiedzięc jak to ustawić?

 

Pozdrawiam.

Jeśli masz włączony dostęp do panelu routera spoza sieci, który działa na porcie 80, wyłącz go lub jeśli można, zmień jego port. Jeśli sprawdzasz z własnej sieci, to być może router nie przyjmuje pakietów w pętli (od samego siebie). Przekierowanie działa, mi się strona wyświetla, tj. strona powitalna IIS7 (jako moderator widzę z jakiego IP piszesz post). Sprawdź sobie jeszcze spoza sieci. Jak masz Internet mobilny w telefonie, to sprawdź sobie na telefonie.

Działa po za siecią, o tym nie pomyślałem, by sprawdzić. Wie ktoś może jak się dobrać do jakiś ukrytych opcji tego PACE dmc7002klg. Panel udostępniony przez UPC jest baaardzo uproszczony.

Jeśli UPC nałożyło ograniczenia w panelu, to raczej nie uzyskasz (przynajmniej w sposób zgodny z prawem) dostępu. Ja tak mam np. z WiFI, nie chciałem od nich WiFi, bo mam własny router, to w panelu dostęp do ustawień WiFi jest zablokowany. Ja ich router traktuje po prostu jak modem, mam własny router i reszta mnie nie interesuje.

Polecam też przesiąść się z PPTP na coś mniej dziurawego.

Zmień port na IISie i zobacz czy uda Ci się go przekierować - w ten sposób dojdziesz w czym jest problem.

Odpaliłem na innym komputerze WebServ na porcie 81 i nadal problem występuje. VPN narazie tylko do zastosowań domowych mi jest potrzebny, taka zabawa, ale dzieki za sugestię :slight_smile:

Jeśli router nie przekazuje pakietów, których adres docelowy jest taki sam jak źródłowy, to zmiana portów nic nie da.