Przekierowanie portów IIS na Horizonie UPC

(adam749) #1

Witam.

Od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem usług UPC wraz z routero-dekoderem Horizon.

Posiadam w domu server na W2008, na którym mam VPN i udało mi się przekierować port, by łączyć się z zewnątrz.

Teraz przyszedł czas na IIS, na razie celuje w HTTP, ustawiłem przekierowanie portu 80 na adres serwera, ale jakoś pod IP zewnętrzym nadal nie można nic wyświetlić.

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/port-forwarding-o6649/

Mógłby ktoś mi podpowiedzięc jak to ustawić?

Pozdrawiam.

(roobal) #2

Jeśli masz włączony dostęp do panelu routera spoza sieci, który działa na porcie 80, wyłącz go lub jeśli można, zmień jego port. Jeśli sprawdzasz z własnej sieci, to być może router nie przyjmuje pakietów w pętli (od samego siebie). Przekierowanie działa, mi się strona wyświetla, tj. strona powitalna IIS7 (jako moderator widzę z jakiego IP piszesz post). Sprawdź sobie jeszcze spoza sieci. Jak masz Internet mobilny w telefonie, to sprawdź sobie na telefonie.

(adam749) #3

Działa po za siecią, o tym nie pomyślałem, by sprawdzić. Wie ktoś może jak się dobrać do jakiś ukrytych opcji tego PACE dmc7002klg. Panel udostępniony przez UPC jest baaardzo uproszczony.

(roobal) #4

Jeśli UPC nałożyło ograniczenia w panelu, to raczej nie uzyskasz (przynajmniej w sposób zgodny z prawem) dostępu. Ja tak mam np. z WiFI, nie chciałem od nich WiFi, bo mam własny router, to w panelu dostęp do ustawień WiFi jest zablokowany. Ja ich router traktuje po prostu jak modem, mam własny router i reszta mnie nie interesuje.

(moh3r) #5

Polecam też przesiąść się z PPTP na coś mniej dziurawego.

(adam9870) #6

Zmień port na IISie i zobacz czy uda Ci się go przekierować - w ten sposób dojdziesz w czym jest problem.

(adam749) #7

Odpaliłem na innym komputerze WebServ na porcie 81 i nadal problem występuje. VPN narazie tylko do zastosowań domowych mi jest potrzebny, taka zabawa, ale dzieki za sugestię :slight_smile:

(roobal) #8

Jeśli router nie przekazuje pakietów, których adres docelowy jest taki sam jak źródłowy, to zmiana portów nic nie da.