Przekierowanie portów na 2 routerach

Witam.

Muszę przekierować port 21. Jest jednak problem. Najlepiej jeśli opiszę sytuację tak:

Internet -> Router_sekretariat -> Router_pracownia -> Serwer i inne komputery

Routery pracują na innych podsieciach: _sekretariat na 192.168.0, a _pracownia na 192.168.1

Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie byłoby zastosowanie DMZ na Router_pracownia w Routerze_sekretariat i wtedy ustawiać porty dowolnie na pracowni, bez integracji w sekretariat. Jednak tak jak już powiedziałem routery są na innej podsieci i nie mogę w sekretariacie w DMZ wpisać adres z zakresu 192.168.1.X.

Jakieś pomysły?

Nie możesz przekierować portu z komputera pracownika na “Router_pracowania” a z routera pracownika na “Router_sekretariat”?

Po co ci dwa routery w sieci LAN?

Port chcę przekierować z serwera, ponieważ tam jest FTP. Portów nie mogę przekierować z Router_pracownia na Router_sekretariat, ponieważ nie są one w tej samej podsieci. Nawet jeśli przekieruję port z serwera na Router_pracownia to nie przekieruję go na Router_sekretariat, bo nie mogę tam wpisać portu od 192.168.1.1.

Routery są 2, ponieważ z Router_sekretariat korzysta cały parter, a z Router_pracownia drugie piętro (tylko na tym jest WiFi).

Oba routery to D-link DI-524.

Łojesusie DI-524 do “przemysłowych zastosowań” :slight_smile:

Myślę, że nie ma tu co się wiele zastanawiać bo jest tylko jedna droga - po nitce do kłębka.

Czy DMZ czy zwykły forwarding to już bez znaczenia dla jednego portu… to drugie będzie bezpieczniejsze :wink:

pzdr

Przecież ten router "_pracownia " musi mieć jakiś adres w podsieci 192.168.0.X (_sekretariat) i na ten adres masz przekierować port.