Przekierowanie portow na ruterze

witam

mam od kilku dni ruterek za pomoca ktorego rozdzielam lacze z kablowki. 2 kompy na kablu i jedne na wifi. pojawiaja sie jednak problemy z olaczeniem z osiedlowym hubem DC++, z torrentami, problem jak ktos w sieci probuje wyslac plik za pomoca tlena. poprostu tlen nie moze ustanowic polaczenia w sieci. jak i ktore porty przekierowac? (dc++, torrenty, tlen, gg)

dzieki

ruter dlink 624

ech… wystarczy poszukać…

tu znajdziesz swój router, potem wybierz rodzaj aplikacji

http://www.portforward.com/english/rout … rindex.htm

dzieki fajne fajne

tylko jeden problem. bo tam pokazuja zeby klikac na virtual server i podac adres 192.168.0.x i tu zamista x wpisac tylko co?

moj adrs rutera to 192.168.0.50

a kompy maja dynamicznie z dhcp przydzielany ip to jak i co tam wpisac??

standardowo adres serwera to 192.168.0.1 - chyba że zmieniłeś na ten co piszesz (do sprawdzenia w zakładce home/lan;

twój router, jak piszesz, dynamicznie rozdziela adresy ip dla komputerów w sieci; w zakładce home/dhcp znajdziesz jaki adres ip został przydzielony twojemu komputerowi; znjadziesz go jako “host-name (nazwa towjego komputera” a obok “ip-adres”; i właśnie dla tego adrsu ip ustawiasz przekierowanie portów na routerze; to jest tak: twój router ma jakieś ip zewnętrzne (od providera) a tobie przedstawia się jako 192.168.0.50 (tak napisałeś); twó router dla karty sieciowej twojego komputera przydzielił adres ip 192.168.0.100 (loopback pominę); i teraz musisz mu “wytłumaczyć”, że port xxxx dla ip którym przedstawia się twój router w necie jest portem yyyy dla twojej karty;

wpisujesz więc w zakładce wirtual serwer przykładowo:

  1. enlabed

  2. private ip: 192.168.0.100 (ip twojego komputera- odczytaj z home/dhcp)

  3. protocol type: tcp lub udp lub both czyli oba jednocześnie

  4. private port: 13278 (to jest port wyjścia z twojego komputera na router)

  5. public port: 13278 (to jest port wyjścia z routera w świat)

  6. schedule: always (chyba że chcesz inaczej)

I bardziej łopatologicznie wyjaśnić już nie potrafię.

ok dzieki teraz maly problem z zakresem portow? bo bitcommet nie smiga mi i nie wiem jakie porty ustawic?

dzieki

A już myśłałem że wszystko jasne. Dlaczego nie poczytałeś linku który ci podałem? Tam masz wszysko wytłumaczone. Najpierw wybierasz model routera, czyli Dlink DI-624. Po wybraniu modelu witryna przenosi cię na stronę w której prosi abyś wybrał aplikację dla której chcsz ustawić przekierowanie. Szukasz pod literką B i wybierasz Bitcomet. I dalej masz wszystko na obrazkach. Pokazane jak z opcji bitcometa odczytać nr portu po którym chce się komunikowac. Następnie przy haśle “BitComet’s Listen Port” w miejsce “Enter Port” wpisujesz odczytany numer portu. Potem w miejsce “Enter Static IP Address” wpisujesz ip swojego komputera. Potem na obrazkach masz pokazane że masz wejść na rouer i wpisać to co wyświetli się na dole strony.

dzieki dziki

pytam bo w komputer swiat eksert przeczytalem ze aby torrenty chdzily po podlaczeniu ruterka trzeba koikac na application tam podac porty i protokol a pozniej jeszcze na firewallu otworzyc te porty. a tu widze cos o wirtual server stad moje watpliwosci.

dzieki

konfigurując te porty pod “virtual server” uzyskasz automatycznie odpowiednie wpisy w firewallu;

widziałem gdzies kiedyś również sposób konfiguracji dodatkowo obejmujący wpisy w “applications” ale to możesz spróbować gdyby coś nie chodziło - zakładam że wiesz co tam wpisać

dzieki

teraz jeszczje jedno (mam nadzieje ostatnie) pytanko.

co to jest to enable UPnP port mapping (mapowanie portwow) w BC i utorrent? dlaczego to trzeba odfajkowac i co to za funkcja za co opowiada?

oraz 'aktywuj konfiguracje nat? za co to odpowiada w programie ? bo co to nat to wiem ale jakie funkcje w programie?

dzieki

http://torrent.bajo.pl/960,porty,upnp.html

czyli jak skofigurowałeś przekierowanie ręcznie to możesz wyłączyć UPnP

a o NAT poczytaj sobie np. tu

http://www.openbsd.org/faq/pf/pl/nat.html

jeżeli p2p działa to nie musisz się tym martwić

I temat uważam za wyczerpany. Wszystko znajdziesz w sieci. Wystarczy poszukać.

mam problem przekierowuje porty wg instrukcji i utorrent czy bitcometa nie smiga jak nalezy niskie transfery

przekierowalem te porty na ktorych w opcjach idze ze pracuje soft i dalej lipa. nie moge tez wysylac plikow przez gg czy tez tlena juz mi rece opadaja.

co robie zle. juz probowalem w virtual server to automatycznie tworzy reguly na firewallu. probuje tez na zakladce application i recznei na FW ustawic regulke i tez nic!!!pomocy

W uTorent jes zakładka Opcje/Kreator ustawień/Sprawdź przekierownie portu. Sprawdź. Jeżeli jest OK tzn. że to nie wina routera, jeżeli jest error to pomyślimy. Tlen i GG działa na porcie TCP80 i 443 tak jak www więc teoretycznie nie powinno być problemu. Jak będziesz b.zdesperowany to możesz spróbować ustawić na routerze ip swojego komputera w zakładce Advanced/DMZ (Demilitarized Zone) z opcją Enlabed - ale tylko testowo. A czy działa ci uTorent jak podłączysz komputer bezpośrednio do sieci? - z pominięciem routera. Na dolnympasku uTorenta powinieneś mieć zielone kółoeczko z “v” tzn. ok.