Przekierowanie portów router Edimax BR- 6228nC

Witam serdecznie

 

Mam dosyć spory problem ,który wydawał się prosty do rozwiązania ale najwyraźniej mnie przerósł , ale po kolei .

 

Mam router Edimax BR- 6228nC i chcę odblokować port 9250 ,dzięki czemu powinienem móc włączać pewien serwer na moim PC do którego inni będą mogli się podłączać (serwer służący do komunikacji między graczami ) . *

Oczywiście próbowałem sam zrobić , muszę szczerze powiedzieć ,że wyczerpały mi się pomysły , nawet nie będę wymieniał co już próbowałem a czego nie , powiem tak - zresetowałęm wszystkie ustawienia routera i proszę o pomoc - jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje czy screeny proszę napisać - dziękuję z góry i czekam na Wasze pomysły .

 

*PS. Sam serwer oczywiścię się włącza ale nikt włącznie ze mną nie może do niego wejść pewnie dlatego ,że stoi na wewnętrznym IP .

* Internet mam szerokopasmowy z Dialogu , IP Dynamiczne.

* staram się odblokować te porty dla PC stacjonarnego (przez wifi mam podłączony laptop)

no ale przecież Edimax ma podstrone konfiguracji z przekierowaniem portów? (ustawiałeś tam a jednak nie działa tak?)

ma możliwośc przypisania IP do określonego adresu MAC(konfiguracja LAN)

w podstronie o statusie podgląd przydzielonych IP do MAC(więc łatwo można wyczaić który to PC a który laptop)

np i trzeba otworzyc firewalla

 

a tym masz wogóle publiczne IP?

może w dialogu siedzisz w podsieci więc to nie działa poza jej obrębem(iluś tam klientów dialogu)?

wtedy żeby przekierować port musiał być poprosić dialog…a wątpie żeby chcieli przekierowania portu na twój router :stuck_out_tongue:

w neostradzie zdaje się że jest publiczne - zmienne ale publiczne(trzeba za każdym razem sprawdzać IP przydzielone routerowi)

w sieciach kablowych bywa nawet stałe tak że można strone zakladać

w sieciach komórkowych - nikt nie ma publicznego, wszystko w podsieciach

a w dialogu…nie wiem

 

podejrzewam że jedynym wyjściem byłoby użycie VPN - ale to raczej jest płatne bo potrzeba serwera

specjalnie się nie wyznaje w temacie…mam jedynie router edimaxa :wink:

Moje IP w sieci jest dynamiczne w tej chwili to 78.8.238.112 . Natomiast przy postawieniu tego serwera widnieje ip 192.168.2.100 czyli moje z routera prywatne . Dodam ,że większość innych rzeczy potrafię odblokować (port) a tego nie potrafię ugryść …

Natomiast gdy mam odpalone hamachi to ludzie którzy są w mojej sieci mogą się podłączyć do mnie na ten serwer ino IP wtedy w tym serwie jest z hamaka .