Przekierowanie portów w ConnectBox UPC

Witam, mam leciutki problemik z upc connectbox. Chciałbym stworzyć serwer NAS i mieć do niego dostęp poza domem lecz podczas tego zauważyłem problem że na routerze connectbox nie można przekierować portów. Wpadłem na pomysł zakupu TP LINK Archer C6 i podłączenie go pod connectboxa by na archerze mieć włączone przekierowywanie portów. Da się zrobić tak że bym podłączył Archera do routera od upc z możliwością przekierowywania portów w taki sposób? Na sieciach absolutnie się nie znam, a jak wspomniałem chciałbym mieć dostęp bezprzewodowo poza domem do mojego serwera NAS. I w jaki sposób uzyskać możliwość przekierowania portu z UPC do TPLINK’a a z tplinka ogólnie ?

Z góry życzę miłego dnia/wieczoru :slight_smile:
System operacyjny: Windows 10 Pro x64

Zgłoś się do UPC żeby Cię przełączyli z IPv6 na IPv4 wtedy będziesz mógł zarówno przekierować porty z poziomu urządzenia UPC jak i na nim ustawić tryb bridge i zarządzać całą siecią przez Archer.

Jak się na sieci kompletnie nie znasz to kwestią czasu jest jak dane z Twojego NASa zaczną fruwać po internetach a Twoje komputery będą częścią botnetu.

Jak chcsz choćby odrobinę sensownie to zrobić to potrzebujesz mieć swój VPN to własnej sieci domowej i przez niego używać NAS, przekierowanie portów sprowadzi na Ciebie problemy.

1 polubienie

Dobra, a jak zrobić ten cały VPN domowy?
EDIT: I pozdrawiam jeszcze :smiley:

Producent Twojego routera to opisał: https://www.tp-link.com/pl/support/faq/1544/

Ale też mam problemik jeden, serwer ma zainstalowany system FREENAS i nie zabardzo moge zainstalować openvpn

Czy Ty w ogóle przeczytałeś ten artykuł? Czy tam piszą coś o ustwianiu OpenVPN na NASie?

szczerze tylko spojrzałem :yum:

Cześć, nie siej fermentu za bardzo o tym fruwaniu danych po sieci. Choć jest to możliwe, to nie jest tak oczywiste. Wystarczy, że pozmieniał porty komunikacyjne na NASie, albo korzystał z VPN fabrycznego (Asustor, Qnap czy Synology), wszystkie one są bezpieczne. Ja mam od 4 lat podłączone NASy do sieci bez VPN i jakoś nie zauważyłem aby coś wyciekło na zewnątrz.

ja posiadam system freeNAS