Przekierowanie portów w routerze

Witam!

Mam router cerberus wifi 802.11 g lite. Chcę przekierować Azureusowi port lecz żeby to uczynić w zakładce gdzie się to robi wymaga odemnie adres ip. Jaki ip mam tam wpisać? Czyżby ip komputera któremu chce przekierować port? A i jeszcze jedno bardzo proszę o napisanie co trzeba zrobić żeby ten router uruchomił się z nową konfiguracją.

W menu “start” wybierz “uruchom” i wpisz “netstat” (bez cudzysłowia). Otrzymasz liste adresów. Adres wew. Twojego komputera będzie widoczny na samym dole. U mnie jest to np 192.168… itd

A w routerze po prostu odblokowujesz te porty i dajesz save.

bardzo mu pomogłeś “odblokowujesz te porty i dajesz save” < genialne, a może on nie wie co to znaczy save :expressionless:

poza tym polecenie to ipconfig(brama domyślna), dalej trzeba jak np. u mnie 10.0.0.2 wpisać do przeglądarki następnie wpisać hasło admin’a (najczęściej jest ono w instrukcji urządzenia) potem wchodzisz w managament [mogłem pomylić] i DMZ serwer… wpisujesz ip [10.0.0.2 < w moim przypadku] następnie port do przekierowania [2 razy] a na koniec ip [ten sam < u mnie 10.0.0.2].

więcej informacji masz na http://www.portforward.com

Niby na tej stronie wszystko jest, ale jak robię tak jak piszę, to i tak nie działa tak jak powinno. Może faktycznie z tym DMZ trzeba pokombinować?

Dobrze mieć swój komputer na stałym IP u siebie w routerze ustawionym.