Przekierowanie Portow

Siema, Chcialbym aby ktos napisal mi jak przekierowac porty blokowane na nie blokowane. Podkreslam,ze mam radiowke bez ruteraz(bezposrednio kabel do kompa) Chodzi mi tutaj o komunikator sieciowy TeamSpeak3 (TS3) mam kilka portow zablokowanych i nie moge sie polaczyc w TSie. Szukalem na google ale sa tam rozne bajeczki z ruterami ale ja nie mam rutera. Rozmawialem z pewnym informatykiem gadal cos o zewnetrznych serverach proxy czy jakos tak lecz ma on teraz prace i nie ma czasu,a ja za bardzo nie znam sie i nie bawilem sie tym dlatego pytam sie wachowcow. Dodam,ze sam nie wiem na jakich portach dziala TS3.

Prosze o rzetelne odpowiedzi i konkretne z jakimis instrukcjami co i jak gdzie zrobic. PROSBA ADMINA NETA O ODBLOKOWANIE NIE WCHODZI W RACHUBE. Z Gory dzieki.

Nie chce tu komentarzy typu zadzwon do admina bo gdybym mial taka mozliwosc dawno bym to zrobil.

jeżeli masz tylko kabel to nic nie zrobisz :wink: koniec kropka, tylko admin twojej sieci ma dojście do firewalla/routera i skonfigurowanie portów…

Dlaczego kolega twierdzi,ze mozna o to archiwum :

Winda

22:59:23

nie znam oprogramowania, ale jesli to wykorzystue inne porty niz 8080 - http, 21,22 do ftp i ssh, i jesli masz jakiegos lokalnego operatora - radiowka, kablowka, to na 100 procent gosc blokuje ci porty

23:00:15

sorki ze tak dlugo nie odpisywalem, ale wlasnie wrocilem z pracy… od 2 tygodni po 16h bez wolnych weekendow :slight_smile:

23:00:51

poczytaj o zewnetrznych serwerach proxy. jest ich mnostwo,

23:01:10

pomoga ci one oszukac lokanego przymykacza portow

23:02:09

dziala to tak: ty laczysz sie z zewnetrzynym proxy po 8080 - masz go na pewno odblokowanego, bo po tym porcie dzialaja przegladarki

23:02:37

twoj program takze przestawiasz na 8080 k logiczne

23:03:45

na zewnetrznym proxy ustawiasz port wyjscia, np 1234 - na ktorym defaultowo dziala TS.

23:04:26

i tyle… ty laczysz sie po 8080, convert na proxy na 1234 - wszystko smiga az milo :slight_smile:

23:05:22

niestety w najblizszym czasie nie podesle ci nic wiecej, bo wyjezdzam, a neta mam tylko w telefonie

23:05:35

pozdrawiam

przez proxy widocznie da się, ale znaleźć szybki darmowy serwer tego typu to już problem :wink: zresztą nie wiadomo jak będzie to działać. tak czy siak lepiej to załatwić z adminem twojej sieci (napisz oficjalne pismo czy tam zadzwoń i poproś o przekierowanie tego portu).

Wolałbym zostac przy samodzielnym zrobieniu zadzwonienie do Admina to ostateczne rozwiazanie, moglbys mi podpowiedziec co i jak zrobic przez te proxy, lub ktos inny pomoc mi?

nie ten dział napisz w dziale sieci komputerowe, poza tym na proxy będziesz miał lagi

B0DZI0 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.