Przekierowanie portu (serwer gry)

Witam i proszę o pomoc. Po awarii w sieci orange (brak synchronizacji adsl) nie mogę pozbierać do ładu ustawień mojego routera (tp link Wersja sprzętowa: TD-W8950N V1 0x00000001). Niestety konieczny był całkowity reset routera co wiąże sie z utratą ustawień. Konkretnie chodzi o przekierowanie portów. Obecnie stawiając serwer gry, ten odpala się na porcie 24737 gdzie standardowo zawsze było 27960 i w górę. Serwer jest widoczny w sieci tylko pod portem 24737. Ustawiłem oczywiście hosta dmz na 192.168.1.10 + przekierowanie portu na 27960. Nie jestem pewien czy wszystko zrobiłem tak jak było wcześniej.

Niestety na tych ustawieniach nadal wpisując swój ip bez portu 24737 nie wejdę, wcześniej działało na 27960 bez zarzutu. Co sknociłem?

Spróbuj z innymi interfejsami WAN (o ile są). Np. u mnie faktycznie używany to ppp1.1, ale mam inny router.

Hej,

Skoro ustawiłeś poprawny adres dla DMZ, to żadne dodatkowe przekierowanie portów nie powinno być konieczne. Spróbuj przetestować tylko z włączonym DMZ, albo tylko z przekierowanymi portami i odblokowanymi regułami w firewallu routera.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Interfejs wan jest tylko jeden, próbując wejść bez ustawionego hosta dmz nie widzi mnie wcale pomimo odblokowane go portu :slight_smile:

jest widoczny w sieci tylko pod portem 24737

jak ma ci to działać jak serwer słucha na porcie 24… zrób to samo ale na porcie 24… a nie na 27… bo tam nic nie słucha więc co ma ci to dac.

Problem w tym, że po każdym dłuższym wyłączeniu routera port zaś jest inny (ip zostaje te same) i jest to irytujące…

Ok problem rozwiązany. W routerze była włączona usługa ipv6, tak samo w loginie neostrady po slashu było ipv6 stąd ten ból. Po wykasowaniu wszystko wrociło do normy i żadne przekierowywanie portów nie jest potrzebne. Są odblokowane :wink: IP zrobiło się dynamiczne (z ipv6 było stare) ale to akurat mi nie przeszkadza. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi