Przekierowanie spozycjonowanych w google stron na nowy adres

Hej, zmieniłem sobie stronę www, nowa grafika i inny CMS. W starej miałem dwa języki i były adresy, www.nazwadomeny.pl/pl gdzie miałem podział na www.nazwadomeny.pl/pl/aktualności oraz www.nazwadomeny.pl/pl/omnie w nowej domenie całe /pl nie istnieje. Google jednak po wpisaniu głównej nazwy strony pokazuje linki do starych adresów z /pl/. Chciałbym przenieść ruch z googla, który ma spozycjonowane /pl na stronę główną, jak zrobić to najlepiej i najszybciej?

Najszybciej zrobić odpowiednie reguły redirect 301. Najlepiej to skonsultować ze specjalistą od SEO by nie utracić PR ewentualnie stratę zminimalizować.

Właśnie liczę że jest tu ktoś kto zna się na SEO, nie zajmowałem się tematem od 5 lat i nie wiem co i jak już z tym. Pamiętam że w hattcess robiło się 301 przekierowania, ale w tym przypadku nie wiem jak przekierować /pl/ na ogólną jedną reguła :frowning:

Pewnie są znafcy SEO bo ich jest jak mrówków, ale ja bym się takich nie radził. Natomiast ktoś kto jest specjalistą raczej za darmo nie pomaga bo z rozwiązywania takich problemów żyje i utrzymuje rodzinę.

Co do redirecta to naprawdę masz masę przykładów w sieci, które bez problemu dostosuje do swojego przypadku. Równie dobrze za punkt wyjścia może posłużyć klasyk czyli przekierowanie bez www na z www:


Albo lepiej bo mniej obciążająco serwer (tylko pkt 1):

Wystarczy tylko chcieć bo chcieć to móc.

Dzięki, masz rację, mamy problem ze specjalistami teraz, więcej ich niż ludzi i za wszystko trzeba płacić. Myślałem że będzie szybciej jak skorzystam z forum, ale biorę się za lekturę.
dzięki za linki i aktywność.
pozdrawiam